Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електронна структура і магнітне екранування ядер молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду

Електронна структура і магнітне екранування ядер молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду

Назва:
Електронна структура і магнітне екранування ядер молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІвський НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Ім. В.Н. Каразіна
СВЯТЕНКО Людмила Костянтинівна
УДК 541.124:547
Електронна структура і магнітне екранування ядер
молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду
02. 00. 04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Оковитий Сергій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лузанов Анатолій Віталійович,
Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор
Висоцький Юрій Борисович,
Донецький державний університет
економіки і торгівлі,
професор кафедри екології і фізики
Провідна установа: Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
відділ спектрохімічних досліджень, м. Донецьк.
Захист відбудеться 11 березня 2005 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 7-80
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4
Автореферат розісланий 9 лютого 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради Д 64.051.14, кандидат хімічних наук Панченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Удосконалення квантово-хімічних методів розрахунку магнітних властивостей молекул, що пов’язані зі спектрами ЯМР, зберігає своє значення як наслідок принципових труднощів сучасної теорії магнітного екранування ядер. Тож створення нових схем обчислення хімічних зсувів та споріднених характеристик є актуальною проблемою теоретичної фізичної хімії.
До хімічних систем, що потребують застосування нових методів розрахунку, належать аліциклічні олефіни та епоксиди, які визначаються особливістю їх електронної будови та структурної хімії. Подібні системи є перспективними синтонами у виробництві ліків, полімерних матеріалів тощо. Зазначені вище проблеми досліджено у даній дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в рамках держбюджетних тем, затверджених Головним управлінням науки Міністерства освіти та науки України “Епоксидні сполуки. Теоретичне дослідження та розробка методів синтезу практично корисних сполук на їх основі” (затверджена 01.01.1998 р., № держреєстрації 0198 ) та “Розробка підходів до синтезу біологічно активних похідних доступних епоксидних сполук. Експериментальне та теоретичне дослідження” (затверджена 01.01.2001 р., № держреєст-ра-ції 0101 ).
Мета та задачі дослідження. Мета роботи – отримання нових даних про структуру, розподіл густини електронів, магнітні властивості епоксидів та олефінів аліциклічного ряду за допомогою теоретичних методів.
Задачі дослідження – вивчення розподілу густини електронів у молекулах аліциклічних епоксидів та олефінів, розробка фізично адаптованих для розрахунку магнітних властивостей наборів базисних функцій, вивчення можливостей різних квантово-хімічних наближень для розрахунку хімічних зсувів ядер 17О, 13С і 1Н у молекулах епоксидів та олефінів, вивчення магнітно-анізотропного впливу епоксидного циклу на магнітне екранування протонів, віднесення сигналів у спектрах ЯМР складних органічних сполук до відповідних ядер, встановлення стереохімічного складу продуктів реакцій епоксидування аліциклічних алкенів та дієнів, встановлення критеріїв для віднесення стереоізомерних біциклічних амінів до рядів екзо- і ендо-ізомерів.
Об’єкт дослідження – епоксиди та олефіни аліциклічного ряду.
Предмет дослідження – структура, розподіл густини електронів, хімічні зсуви ядер молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Електронна структура і магнітне екранування ядер молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок