Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи нормування технологічних допусків у виробництві стільникових заповнювачів для авіакосмічної техніки

методи нормування технологічних допусків у виробництві стільникових заповнювачів для авіакосмічної техніки

Назва:
методи нормування технологічних допусків у виробництві стільникових заповнювачів для авіакосмічної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Мельніков
Сергій Михайлович
УДК 629.12:678.519.92
 
методи нормування технологічних допусків
у виробництві стільникових заповнювачів
для авіакосмічної техніки
Спеціальність 05.07.04 – технологія виробництва
літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гайдачук Віталій Євгенович
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний
інститут”, завідуючий кафедрою проектування
ракетно-космічних апаратів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий
співробітник
Сливінський Володимир Іванович
Український науково-дослідний інститут
технології машинобудування, головний
науковий співробітник
кандидат технічних наук, доцент
Шевцова Марина Анатоліївна,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний
інститут”, доцент кафедри авіаційного
матеріалознавства
Провідна установа: Авіаційний науково-технічний комплекс
ім. О.К. Антонова Міністерства промислової
політики України, м. Київ
Захист відбудеться 19 січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.04 в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17
Автореферат розісланий 7 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Застела О.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Пріоритетним напрямом вдосконалення сучасної авіакосмічної техніки (АКТ) є зниження маси її конструкції, вартість 1 кг якої у польоті складає 1...1,5 тис. для літака і 10...100 тис. $ США для космічних об'єктів. Широкі можливості істотного зниження маси об'єктів АКТ створює застосування в їх агрегатах тришарових конструкцій із стільниковим заповнювачем (СЗ), що грає відповідальну роль в забезпеченні високої несучої спроможності стільникових конструкцій (СК).
Проте якість СЗ, його функціональні властивості і їх стабільність зумовлюються технологією його виготовлення. Виробництво СЗ перетворилося на самостійну галузь, яка обслуговує споживачів різних областей техніки, в числі яких в АКТ використовується до 70 % випускаємих СЗ з різних матеріалів. При цьому до СЗ для конструкцій літальних апаратів (ЛА) пред'являються найвищі вимоги.
Яскраво виражена технологічна спадковість СЗ і СК, джерелами якої є технологічна недосконалість або дефекти, що виникають на різних операціях процесу виготовлення СЗ, а в подальшому - і СК, приводить до інтегральних змін прогнозованих (розрахункових) властивостей СЗ і відхилень в несучій спроможності СК, яка у ряді випадків виходять за рамки полів допусків, що регламентуються.
Проте в даний час відсутня повна класифікація дефектів СЗ, що виникають на більш ранніх стадіях його виготовлення і проявляються на подальших, що викликає труднощі об'єктивного (обґрунтованого) призначення допусків на відхилення різних технологічних параметрів від нормованих Технічним завданням.
У зв'язку з цим розробка науково обґрунтованих методів нормування технологічних допусків на основні параметри процесу виробництва СЗ для АКТ є актуальною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основу дисертації покладені матеріали, які узагальнюють дослідження, виконані автором в рамках реалізації держбюджетних тем Г403-32/2003 “Створіння теоретичних основ технологічної механіки стільникових конструкцій для аерокосмічної техніки” № ГР 0103U004091 і Г403-32/2006 “Створіння наукових основ проектування і виробництва композитних конструкцій авіаційно-космічної техніки” № ГР 0106U001060 Міністерства освіти і науки, спрямованих на виконання Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2010 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: методи нормування технологічних допусків у виробництві стільникових заповнювачів для авіакосмічної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок