Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕЛЯЦІЙНІ МЕТОДИ ОБЧИСЛЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ І ТОПОЛОГІЧНИХ ОЗНАК ЗОБРАЖЕНЬ

КОРЕЛЯЦІЙНІ МЕТОДИ ОБЧИСЛЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ І ТОПОЛОГІЧНИХ ОЗНАК ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
КОРЕЛЯЦІЙНІ МЕТОДИ ОБЧИСЛЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ І ТОПОЛОГІЧНИХ ОЗНАК ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
 
 
УДК 681.3.21
ЧЕКОТУН Костянтин Михайлович
КОРЕЛЯЦІЙНІ МЕТОДИ ОБЧИСЛЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ
І ТОПОЛОГІЧНИХ ОЗНАК ЗОБРАЖЕНЬ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
КИРИЧЕНКО Микола Федорович,
Інститут кібернетики
ім. В.М. Глушкова НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
КНОПОВ Павло Соломонович,
Інститут кібернетики
ім. В.М. Глушкова НАН України,
завідувач відділу,
кандидат фізико-математичних наук, професор
ДОНЧЕНКО Володимир Степанович,
Київський університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри.
Провідна установа : Інститут космічних досліджень НАН України та
НКА України, відділ космічних інформаційних
технологій та систем.
Захист відбудеться "28" травня 1999 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.194.02 при Інституті кібернетики
ім. В.М. Глушкова НАН України
за адресою: 252650, МСП, Київ 22, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий "27" квітня 1999 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стрімке зростання актуальності розпізнавання зображень у першу чергу пов'язане з тим, що високопродуктивні комп'ютери і засоби введення зображень стали доступними масовому споживачеві. У цій галузі вже існують численні продукти: від автоматичного введення текстів (OCR), класифікації клітин у медичних дослідженнях і до зору роботів на складальному виробництві.
Обробці і розпізнаванню зображень було присвячено роботи Р. Дуди, П. Харта, У. Претта, Б.К.П. Хорна, К. Фу, К. Фукунаги, Г.А. Івахненка, В.І. Васильєва, М.Ф. Кириченка, М.І. Шлезінгера, Т.К. Вінцюка, В.К. Задираки, Б.П. Русина, В.В. Грицика, С.В. Гупала, В.М. Кийка, У. Гренандера, В.Н. Вапника, А.Я. Червоненкіса, Е.А. Патрика та ін. У цих працях та іншими авторами створено формальні теорії класифікації образів за обчисленими ознаками. Разом з тим, етап вибору ознак, які б достатньо описували заданий клас зображень, досі залишається не формалізованим.
Крім того, необхідність розв'язувати складні задачі в реальному часі висвітлює обмеженість традиційної обчислювальної архітектури. Паралельним обчисленням і нейроподібним мережам присвячено роботи, зокрема, І.М. Молчанова, А.А. Морозова, В.П. Клименка, О.М. Різника, В.А. Ященка, Е.М. Куссуля.
Таким чином, актуальною є розробка нових методів обчислення ознак зображень, орієнтованих на реалізацію паралельними засобами.
Мета роботи і основні завдання. Метою дисертаційної роботи є розвиток математичних засобів виявлення ознак зображень, інваріантних до широкого класу перетворень і придатних для паралельної реалізації, дискретна інтерпретація відповідних формул і розпаралелювання одержаних алгоритмів.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась в науково-дослідному проекті Міністерства України у справах науки і технологій № 06.02/01717 "Програмно-алгоритмічне та математичне забезпечення дослідження екологічного стану суттєво неоднорідних грунтових середовищ".
Наукова новизна. Властивості, які характеризують зображення в напрямку, систематизовано з точки зору використання їх як ознак. Вперше побудовано дискретні еквіваленти формул для обчислення характеристик на основі властивостей функціонала типу автокореляційних перетворень від функції освітленості. Здійснено розпаралелювання одержаних алгоритмів. Узагальнено поняття затоки області і вперше одержано структурний опис неопуклих областей через затоки вищих порядків. Вперше побудовано паралельний алгоритм виділення заток області.
Практична цінність роботи. Теоретичні результати роботи можуть використовуватися при дослідженні властивостей функціоналів від автокореляційних перетворень, при розробці нових ознак зображень та алгоритмів їх обчислення, особливо паралельних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: КОРЕЛЯЦІЙНІ МЕТОДИ ОБЧИСЛЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ І ТОПОЛОГІЧНИХ ОЗНАК ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок