Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УМІНЬ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОЇ ДЕТАЛІ ЛІТЕРАТУРНОГО ТВОРУ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ

ФОРМУВАННЯ УМІНЬ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОЇ ДЕТАЛІ ЛІТЕРАТУРНОГО ТВОРУ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УМІНЬ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОЇ ДЕТАЛІ ЛІТЕРАТУРНОГО ТВОРУ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ПАЛАМАР Світлана Павлівна
УДК 373.5.016:82+37025
 
ФОРМУВАННЯ УМІНЬ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОЇ ДЕТАЛІ ЛІТЕРАТУРНОГО ТВОРУ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ
 
13.00.02 – теорія і методика навчання
(українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Волошина Ніла Йосипівна,
заступник директора з наукової роботи
Інституту педагогіки АПН України.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Жила Світлана Олексіївна,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т. Г. Шевченка,
завідувач кафедри української мови і літератури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лаврусевич Надія Олексіївна,
Кам’янець - Подільський державний університет,
доцент кафедри теорії та історії журналістики й
української літератури.
Захист відбудеться 20 червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий “ ” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова
 
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Процес входження України в європейський і світовий полікультурний простір спрямовує шкільну літературну освіту на підготовку творчого, кваліфікованого читача, формування його моральних переконань, естетичних ідеалів і смаків, розширення і збагачення його емоційного світу, розвиток інтелектуальних можливостей, вироблення принципів оцінки художніх явищ. Успішно розв’язувати ці складні завдання можна лише за умови врахування специфічних особливостей літератури як мистецтва слова і передусім – її образної природи.
Акцент на вивченні літератури як мистецтва слова поставлено в Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Національній доктрині розвитку освіти, в Концепції літературної освіти в 12-річній загальноосвітній школі, де, зокрема, зазначається, що такий підхід до літературної освіти покликаний забезпечити оптимальні умови для інтелектуального розвитку і самореалізації особистості.
У процесі вивчення літератури зростає роль теоретико-літературних знань, які вели б учнів від пізнання специфічних особливостей художньої літератури до осмислення законів мистецтва в цілому. Актуальність означеної проблеми зумовлена необхідністю посилення в шкільному вивченні літератури уваги “до тих моментів, що розкривають і характеризують загальні риси літератури й інших видів мистецтва, загальні закони розвитку мистецтва, не послаблюючи уваги до специфіки літератури” Беленький Г.П., Снежневская М.А. Изучение теории литературы в средней школе. – М.: Просвещение, 1983. – С.6.
. Однією із таких загальних, характерних особливостей літератури й мистецтва є художня деталь, яка посилює ідейно-емоційний вплив художніх образів, загострює увагу на істотному, значущому в тому чи іншому мистецькому витворі.
Поняттю художньої деталі, досить важливому в системі знань з теорії літератури, в практиці шкільного викладання досі не приділялося належної уваги. Очевидно, це пояснюється тим, що в літературознавстві порушена проблема почала розроблятися порівняно нещодавно – з кінця 60-х років минулого століття. Через певну суб’єктивність поглядів учених (Є.Добін, Г.Поспєлов, В.Святовець, Р.Цивін, К.Фролова та ін.) на природу деталі, її художню специфіку теоретичне осмислення цього літературознавчого поняття не є завершеним. Художні особливості деталі, її різновиди та роль в літературному контексті досліджувалися В.Агеєвою, І.Бурлаковою, М.Грицютою, І.Денисюком, В.Іваненко, Л.Кавун, Ю.Кузнєцовим, В.Литвином, М.Середич, І.Цюп’як у творчості В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УМІНЬ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОЇ ДЕТАЛІ ЛІТЕРАТУРНОГО ТВОРУ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок