Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Успадкування тривалості періоду вегетації сої та його зв’язок з елементами продуктивності

Успадкування тривалості періоду вегетації сої та його зв’язок з елементами продуктивності

Назва:
Успадкування тривалості періоду вегетації сої та його зв’язок з елементами продуктивності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
національний науковий центр
„інститут землеробства
української академії аграрних наук”
Стариченко Василь Миколайович
УДК 633.34:631.523:575.222.7
Успадкування тривалості періоду вегетації сої
та його зв’язок з елементами продуктивності
06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному науковому центрі „Інститут землеробства УААН” протягом 2000-2006 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН
Михайлов В’ячеслав Григорович,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”,
заступник директора з селекційної роботи
Офіційні опоненти: |
доктор сільськогосподарських наук, професор
Солодюк Наталія Володимирівна,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”, головний науковий співробітник відділу селекції люпину
доктор біологічних наук, професор
Січкар В’ячеслав Іванович,
Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН, завідувач відділу генетики, селекції і насінництва зернобобових культур
Захист відбудеться „18”_червня__2008 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ „Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий „16”_травня 2008 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук _________________ Л. О. Кравченко
Загальна характеристика роботи
Проблема білкового дефіциту в продуктах харчування населення для багатьох регіонів земної кулі в наш час стає все гострішою. Вирішити її можна, головним чином, за рахунок вирощування зернобобових культур, особливе місце серед яких належить такій універсальній культурі, як соя. Країни, які мають сприятливі для вирощування сої кліматичні умови, за пропозицією ФАО прийняли рішення розширити її посівні площі.
Актуальність теми. Подальше збільшення виробництва сої неможливе без створення і впровадження у виробництво нових сортів з оптимальним поєднанням скоростиглості та продуктивності, придатних до вирощування в різних зонах України. Для створення нового вихідного скоростиглого матеріалу необхідно вивчити генетичну природу існуючих та перспективних сортів з метою визначення алельності наявних у них генів тривалості періоду вегетації та інших ознак, провести ідентифікацію цих генів та визначити вплив поєднання різних алелей на прояв кількісних ознак, зв’язаних з продуктивністю. Єдиної думки про успадкування тривалості періоду вегетації на даний час немає. У роботах різних авторів зустрічаються свідчення про домінування пізньостиглості та скоростиглості, інші автори повідомляють про комплементарну та адитивну взаємодію.
Для створення скоростиглих сортів часто як батьківські форми використовуються ультраскоростиглі сорти, які мають низьку продуктивність і схильні до розтріскування бобів. При відборах у гібридних популяціях від таких схрещувань великий відсоток низькорослих малопродуктивних рослин, а середньостиглі з оптимальним періодом вегетації лінії розщеплюються за кількісними ознаками протягом багатьох поколінь. Для оптимального поєднання ознак скоростиглості і продуктивності створюваних сортів доцільно було б використовувати середньостиглі та скоростиглі сорти сої, які відрізняються за генами, що контролюють тривалість періоду вегетації. Це дало б змогу одержати рекомбінанти за періодом вегетації в сторону його зменшення без зниження продуктивності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно тематичного плану наукових досліджень ннц „Інститут землеробства УААН” за НТП «Теоретичні основи селекції і насінництва с.-г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Успадкування тривалості періоду вегетації сої та його зв’язок з елементами продуктивності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок