Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

Загрузка...

ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ / сторінка 10

Назва:
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Важливе значення у реалізації поліфункціональності казки мають ТЗН, якісний музичний супровід, підхожий для казки, та відповідне кольорове оформлення.
У ВИСНОВКАХ викладено результати дослідження, основні з них такі:
1. Реалізація виховної функції загальноосвітньої школи потребує особливої уваги до процесу виховання моральних почуттів молодших школярів, оскільки від цього залежатиме формування особистості. Моральні почуття пов'язані з потребами та інтересами людини, активізують свідомість, її пізнавальні та вольові функції. Завдяки моральним почуттям об'єктивне, суспільно значуще для людини переживається нею як особистісно значуще. Важлива роль моральних почуттів у життєдіяльності людини сприяє їх актуальності і значущості, а також багатоаспектності досліджень їх формування.
2. Розгляд сутності поняття “моральні почуття” з позицій єдності об'єктивного і суб'єктивного дав можливість визначити це поняття як суб'єктивні переживання людини, що визначають її ставлення до соціального і предметного середовища, до інших людей, до самого себе.
3. Казки народів світу є дієвим засобом морального виховання молодших школярів, оскільки містять у собі національні та загальнолюдські гуманістичні ідеали та відповідають віковим особливостям дітей. Але, незважаючи на багатоплановість наукових праць, у яких висвітлюються як мистецтвознавчий, так і педагогічний аспекти розгляду цього жанру, проблема виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу не була предметом спеціального дослідження.
4. На основі розроблених критеріїв (понятійний, емоційно-оцінний, емоційно-регулятивний, поведінковий) та їх показників були виявлені вихідні рівні вихованості моральних почуттів молодших школярів: високий, середній та низький, зроблені характеристики кожного з них. З'ясувалося, що емоційно-емпатійна реакція дітей на конфлікт казкового сюжету інстинктивна, але слабо усвідомлена. Емпатійні почуття молодших школярів залежать від їхніх індивідуальних характеристик.
5. Формуючий експеримент здійснювався з урахуванням виявлених нами педагогічних умов (створення фону оптимізму, виявлення морального імпульсу казки та осмислення його динаміки, забезпечення рольового перевтілення школярів у казкових героїв), які слугували підставою для розробки моделі виховання моральних почуттів учнів засобами казки. Розроблено дефініції понять “фон оптимізму”, “моральний імпульс” та “ситуація ролі”. Висвітлено форми і методи реалізації означених педагогічних умов у їх взаємозв'язку, що виявилися ефективними у рішенні поставлених завдань.
6. Дослідження засвідчило позитивні зміни у вихованні моральних почуттів молодших школярів експериментальних класів, про що свідчать кількісні показники (високий рівень ? 11% до експерименту і ? 35% після проведеної роботи; середній відповідно ? 21% і 50% і низький – 65% і 14%, що підтвердило правильність робочої гіпотези, можливість керування даним процесом в умовах загальноосвітньої школи.
Перспективу подальшого дослідження ми вбачаємо у вивченні взаємозв'язку моральних почуттів і художньо-творчих здібностей молодших школярів та ролі казок народів світу у морально-естетичному вихованні дітей.
Основні положення дисертації висвітлено у таких публікаціях автора:
1. Бакулина С. Ю. Некоторые педагогические аспекты гуманистического воспитания младших школьников средствами украинской оперы-сказки // Науковий вісник Ізмаїльського державного педагогічного інституту / Педагогічні проблеми сучасної школи. – 1997. – № 2 – С. 4-7.
2. Бакуліна С. Ю. Особливості розвитку моральних почуттів у дітей молодшого шкільного віку // Науковий вісник Ізмаїльського державного педагогічного інституту. – 1998. – Вип. 4. – С. 3-7.
3. Бакулина С. Ю. Ситуация роли, как условие воспитания нравственных чувств // Науковий вісник Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського / Зб. наук. праць. – 1999. – Вип. 3. – С.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок