Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

Загрузка...

ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ / сторінка 2

Назва:
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
К. Д. Ушинського, що фінансувався із коштів державного бюджету Міністерства освіти України (“Розробка комп'ютерного варіанту методики оцінки емоційної зрілості особистості”, № 0197 U 008548).
МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ – на основі теоретичного аналізу та експериментального дослідження науково обгрунтувати, практично апробувати модель виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі дослідження:
1. Визначити роль моральних почуттів у структурі моральної свідомості особистості.
2. Здійснити аналіз казок народів світу як літературного жанру та охарактеризувати його як засіб морального виховання дітей.
3. Виявити критерії та їх показники, визначити рівні вихованості моральних почуттів молодших школярів на різних етапах експериментального дослідження.
4. Розробити та обгрунтувати педагогічні умови виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу.
ОБ'ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ – моральне виховання молодших школярів.
ПРЕДМЕТ ДОСЛІДЖЕННЯ – зміст, форми та методи виховання моральних почуттів школярів засобами казок народів світу.
ГІПОТЕЗА ДОСЛІДЖЕННЯ – процес виховання моральних почуттів молодших школярів буде більш ефективним, якщо використати як засіб виховання казки народів світу і реалізувати такі педагогічні умови:–
створення у процесі виховання моральних почуттів засобами казок народів світу фону оптимізму;–
виявлення морального імпульсу казки та осмислення з учнями його динаміки;–
забезпечення рольового перевтілення школярів у казкових героїв.
МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ: теоретичні – для аналізу і узагальнення наукової і методичної літератури, навчальних програм, прогнозування та коригування процесу виховання емоційно-моральної сфери молодших школярів, характеристик його психотипу, емоційно-моральних реакцій; емпіричні (бесіди, педагогічне спостереження, самоспостереження, вивчення продуктів дитячої творчості, вивчення умов виховного процесу, аналіз спеціальних ситуацій) – для визначення індивідуально-особистісних особливостей характеру і психотипу учнів, рівнів їх емоційно-моральної вихованості; педагогічний експеримент, оснований на розробці та апробації педагогічної моделі виховання моральних почуттів молодших школярів з використанням як засобу виховання казок народів світу; статистичний аналіз експериментальних даних для виявлення ефективності процесу виховання моральних почуттів учнів засобами казок народів світу.
НАУКОВА НОВИЗНА ОДЕРЖАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ полягає у науковому обґрунтуванні виявлених нами педагогічних умов виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу та доцільності реалізації катарсичної і сугестивної функцій казок.
ПРАКТИЧНА ЗНАЧУЩІСТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ: розроблено методику виховання моральних почуттів молодших школярів на конкретних прикладах багатьох казок різних народів світу; показано, як на практиці реалізувати виявлені педагогічні умови. Запропонована методика виховання моральних почуттів учнів засобами казок народів світу може бути використана у практиці роботи загальноосвітніх шкіл та у позашкільних закладах. Дослідні матеріали та опубліковані роботи можуть слугувати доповненням до діючих програм з читання у початковій школі, програм з педагогіки і методики викладання предметів гуманітарного циклу у вищих закладах освіти.
ОСОБИСТИЙ ВНЕСОК ЗДОБУВАЧА полягає у розробці критеріїв та показників виявлення рівнів вихованості моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу, виявленні педагогічних умов ефективності даного процесу, визначенні понять “фон оптимізму”, “моральний імпульс” та “ситуація ролі”, науковому обгрунтуванні педагогічної моделі виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу.
АПРОБАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ. Хід і результати дослідження доповідалися на засіданнях кафедр педагогіки і психології початкового навчання та методики музичного виховання Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок