Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

Загрузка...

ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ / сторінка 4

Назва:
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Долдонов, А. Запорожець).
У вихованні почуттів за результатами нашого дослідження визначальною є єдність зовнішніх і внутрішніх умов, коли зовнішні дії через узагальнення переходять у внутрішні, що визначатимуть моральну поведінку дитини. Проте, це можливо лише тоді, коли зовнішній вплив справляє на особистість сильне враження і викликає в неї глибокі переживання (Л. Виготський, І. Бех, І. Мар'єнко).
Українські педагоги стверджували, що навчання буде виховуючим лише тоді, коли отримані знання через розум дійдуть до почуттів школяра (С. Русова, К. Ушинський, В. Сухомлинський).
Останнім часом проблема виховання моральних почуттів дітей в педагогічній науці розглядається в різних напрямах, зокрема дослідження цього процесу на основі виховання моральних якостей, традиційно властивих українському народу (О. Барабаш, А. Богуш, М. Стельмахович), забезпечення одночасного взаємопов'язаного впливу на інтелектуальну та емоційну сферу учнів (І. Гуслякова, Л. Ментешашвілі), виховання емоційного переживання творів народного мистецтва (С. Горбенко), розвитку в дітей емпатії (І. Бех, М. Виноградова, Т. Гаврилова, М. Севрюгіна), формування морального досвіду молодших школярів на основі почуттів (Т. Гризоглазова, Р. Халікова), реалізація передумов для перетворення вимог учителя в особистісні внутрішні устремління дитини (С. Нікорова), забезпечення єдності об'єктивного сенсу діяльності і суб'єктивного її значення у формуванні моральних норм поведінки дітей (Є. Кузнєцова), використання емоційних педагогічних стимулів (С. Литвиненко, М. Юр'єва), емоційного тренінгу з метою розвитку емпатії та вміння керувати емоційними реакціями (Л. Соколова), роль педагогічної оцінки вчинків молодших школярів у їх моральному вихованні (Т. Вершиніна).
Серед засобів морального виховання дітей особливе місце посідає казка. У дослідженнях мистецтвознавців висвітлюється сутність цього літературного жанру (К. Аксаков, А. Афанасьєв, С. Лазутін, А. Нікіфоров, Е. Померанцева, Ю. Соколов та ін.). Неузгодженість у трактуванні сутності казки виявлена стосовно того, чи не викривляє вона реальну дійсність. За результатами нашого дослідження атмосфера казки не хибна, а чарівна, таємнича; у творі мистецтва може мати місце художня вигадка. Окрім того, доцільність використання казки можна аргументувати “законом емоційної реальності фантазії”: незалежно від того, чи реальна дійсність, що впливає на людину, емоції, пов'язані з цим впливом, завжди реальні (Л. Виготський).
Класифікуючи казки народів світу, ми спиралися на наукові дослідження, в яких виділено два типи казок: фольклорні і літературні, що, у свою чергу, відрізняються за змістом (казки про тварин, чарівні та побутові) (В. Анікін, В. Пропп, О. Солнцева та ін.).
Важливим в аспекті нашого дослідження є твердження науковців про те, що народна казка – явище інтернаціональне. Звичайно, що цивілізоване суспільство завжди гармонійно поєднує, зокрема, загальнолюдські і національні моральні норми, які й мусить свідомо привласнити людина. Схожість сюжетів казок різних народів розглядається у контексті історичної закономірності, яка полягає у аналогії форм і категорій мислення, обрядового життя, фольклору, матеріальної культури (В. Пропп). Казки народів світу в різних формах передають дітям народну мудрість, загальнолюдські моральні ідеали. Завдяки “установці на вигадку” казка може слугувати ефективним засобом виховання, оскільки відповідає віковим особливостям дошкільників та молодших школярів. Згідно з біогенетичним законом, розвиток дитини являє собою скорочену історію людства (Геккель). Тому казкова вигадка відповідає схильності дітей вигадувати, фантазувати.
Казка як засіб морального виховання розглядалася українськими педагогами, які зазначали, що людські стосунки у казках прості та зрозумілі, дитина вчиться співпереживати горю, радіти щастю казкових героїв, перемозі Добра над Злом. Зустріч дитини з казкою викликає почуття емпатії (С. Русова). Важливе значення казки підкреслював педагог-гуманіст В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок