Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ / сторінка 6

Назва:
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Бесіди з учителями початкових класів та батьками учнів засвідчили, що завдання виховання моральних почуттів дітей усвідомлюється недостатньо як батьками, так і вчителями. Головна увага вчителів спрямована на розвиток техніки читання і розуміння учнями змісту прочитаних творів (у школах нового типу дітей привчають звертати увагу на свій зовнішній вигляд, поведінку). Спостереження, проведені на уроках читання, і бесіди з учителями засвідчили, що казку іноді використовують у роботі з молодшими школярами. Проте, в цій роботі ми не виявили цілеспрямованості в ознайомленні з казкою, оскільки вчителі проводять здебільшого ознайомлення дітей з сюжетом казки формально, використовуючи методи аналізу та пояснення сюжету, але не звертаючи уваги на почуття героїв казки та вихованців.
Діагностика молодших школярів проводилася на контрольних заняттях з допомогою розроблених нами методик “Пошук – відчуття”, “Телеміст”, “Нескінчена казка”, “Ми живемо у казці…”, “Відгадай почуття героя…”, а також бесід, малюнків, ліплення, аплікацій, використовуючи методи вивчення продуктів самостійної дитячої творчості, думки компетентних осіб, аналіз спеціальних ситуацій. Застосовували також методики “Неіснуюча тварина” і “Радощі та засмучення” (Т. Гавриличева), модифіковані нами у відповідності із завданнями дослідження. Нами використані, в основному, казки про тварин, оскільки, як показали бесіди з дітьми, вони їм більше подобаються.
Більшість молодших школярів емоційно, зацікавлено реагують на казковий сюжет та зазнають сильного враження від подій у творі. Емоційно-емпатична реакція дітей на конфлікт казки інстинктивна, але слабко усвідомлена, вони утруднюються передати словами свої переживання. Емпатійні почуття молодших школярів залежать від їхніх індивідуальних характеристик.
Принципами організації формуючого експерименту були: а) опора на концепцію національного виховання, що проявлялося у залученні школярів до українського фольклору, гуманізації виховання, врахуванні вікових та індивідуальних особливостей дітей, систематичності і послідовності в роботі, єдності національного і загальнолюдського у моральному вихованні; б) реалізація у виховному процесі різних функцій казки (не тільки художньо-естетичної, дидактичної, морально-виховної, а й сугестивної та катарсичної), що проявлялося у доборі високохудожніх творів, використанні різноманітних методів, спрямованих на формування моральної свідомості школярів та зв'язок морального виховання з естетичним; в) поєднання колективної форми роботи з індивідуальною, що проявлялося у врахуванні особливостей характеру, темпераменту, здібностей, рівня моральної вихованості кожної дитини та забезпечувало можливість особистісно зорієнтованого виховання. Програма формуючого експерименту передбачала наукове обгрунтування та практичну апробацію моделі виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу з урахуванням виявлених нами педагогічних умов означеного процесу.
Зважаючи на поліфункціональність казки і акцентуючи її катарсичну та сугестивну функції, ми виявили та реалізували три педагогічні умови експериментальної роботи.
Перша педагогічна умова – створення фону оптимізму, в атмосфері якого здійснювався виховний процес. Ми визначили, що “фон оптимізму” – це штучно змодельована життєрадісна атмосфера, яка вселяє у вихованців упевненість у торжестві справедливості та перемозі добра у казці. Підставою для виявлення цієї педагогічної умови була наукова концепція, згідно з якою важливим фактором виховної роботи з дітьми є почуття успіху (В. Скінер). Аналогічну думку висловлював В. Сухомлинський: “Пам'ятайте, що радість успіху – це могутня емоційна сила, від якої залежить бажання дитини бути кращою”. Думки про доцільність створення радісної атмосфери у виховному процесі містяться також у окремих наукових працях (Є. Аркін, М. Виноградова, Т. Гаврилова). У процесі здійснення виховної роботи нами встановлено, що саме успіх казкового героя був визначальним у ставленні дітей до нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНИХ ПОЧУТТІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок