Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД З ГРУНТОВОЮ ОСНОВОЮ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ТА СЕЙСМІЧНИХ ВПЛИВАХ

ВЗАЄМОДІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД З ГРУНТОВОЮ ОСНОВОЮ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ТА СЕЙСМІЧНИХ ВПЛИВАХ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД З ГРУНТОВОЮ ОСНОВОЮ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ТА СЕЙСМІЧНИХ ВПЛИВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики Укр
аїни


Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ
(НДІБК)
МАЦЕНКО Андрій Михайлович
 
УДК. 624.012:699.841
ВЗАЄМОДІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД З ГРУНТОВОЮ ОСНОВОЮ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ТА СЕЙСМІЧНИХ ВПЛИВАХ
05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій (НДІБК) Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Немчинов Юрій Іванович,
Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій (НДІБК), заступник директора інституту з наукової роботи, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Кулябко Володимир Васильович,
Придніпровська Державна академія будівництва та архітектури (ПДАБтаА), доцент кафедри металевих, дерев'яних та пластмасових конструкцій, м. Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Мельник-Мельников Петро Георгійович,
Науково-Технологічний Центр в Україні, м. Київ.
Провідна установа Кримська академія природоохоронного та курортного будівництва (КАПКБ), м. Сімферополь.
Захист відбудеться " 5 " _вересня_2001 р. о _ 14 _годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 в Державному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій за адресою: 03680, Київ-37, вул. І. Клименка 5/2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій за адресою: 03680, Київ-37, вул. І. Клименка 5/2.
Автореферат розіслано "_23_" _червня_2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., с.н.с. Слюсаренко Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Взаємодія фундаментів з ґрунтовою основою значно змінює реакцію будівель і споруд при динамічних та сейсмічних впливах. Тому при виконанні розрахунків на сейсмостійкість необхідно враховувати спільні коливання системи "споруда-фундамент-ґрунтова основа" (СФО). Динамічна взаємодія споруди з ґрунтовою основою (ВСО) у даній дисертаційній роботі розглядається як процес урахування динамічних характеристик ґрунту, що визначаються за вимогами існуючих норм, і на їхній основі побудова динамічних моделей споруд для розрахунків параметрів власних коливань та визначення сейсмічних навантажень.
В даний час у СНіП немає чітких рекомендацій для проектувальників про те, у яких випадках необхідно враховувати взаємодію споруди з ґрунтовою основою при визначенні динамічних характеристик будівель та сейсмічних навантажень на них, а коли нею можна знехтувати. Споруди сучасних атомних електростанцій (АЕС) є масивними і жорсткими конструкціями. При зведенні таких споруд на ґрунтах середньої щільності ефекти динамічної взаємодії з основою більш важливі для оцінки їхньої сейсмічної реакції аніж деформативність несучих конструкцій верхньої будови.
Актуальність теми. Більшість інженерних розрахунків споруд на сейсмічні впливи проводяться без урахування динамічної взаємодії фундаментів з ґрунтовою основою, що можна вважати припустимим для легких споруд на жорстких ґрунтах. Оскільки промспоруди АЕС є конструктивно складними системами з жорсткою верхньою будовою і масивним фундаментом, то для урахування ВСО при розрахунках їх сейсмостійкості доцільно розробити динамічну модель, придатну для аналізу динамічних характеристик системи "споруда-фундамент-ґрунт" і оцінки зміни сейсмічних навантажень на споруди.
Розрахунки динамічних характеристик споруд сумісно з ґрунтом на основі чисельних методів є наближеними. Застосування чисельних методів також пов'язано зі значними витратами машинного часу. Актуальною задачею є розробка методики з використанням аналітичних виразів для визначення форм і частот власних коливань системи. Рішення на основі аналітичних методів дозволяє забезпечити наочність представлення результатів і прийнятність їх одержання інженерним методом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД З ГРУНТОВОЮ ОСНОВОЮ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ТА СЕЙСМІЧНИХ ВПЛИВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок