Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ У ФОРМУВАННІ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРМІНОСИСТЕМИ ІНФОРМАТИКИ (словотвірний аспект)

ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ У ФОРМУВАННІ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРМІНОСИСТЕМИ ІНФОРМАТИКИ (словотвірний аспект)

Назва:
ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ У ФОРМУВАННІ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРМІНОСИСТЕМИ ІНФОРМАТИКИ (словотвірний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
ФІЛЮК Лілія Миколаївна
УДК 811.161.2’373.611:316.774(043.5)
ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ У ФОРМУВАННІ УКРАЇНСЬКОЇ
ТЕРМІНОСИСТЕМИ ІНФОРМАТИКИ
(словотвірний аспект)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Бондар Олександр Іванович,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
завідувач кафедри української мови.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Калашник Володимир Семенович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри української мови;
кандидат філологічних наук,
старший науковий співробітник
Симоненко Людмила Олександрівна,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу наукової термінології.
Провідна установа: | Запорізький національний університет,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Захист відбудеться „ 26 ” квітня 2007 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165а.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано „ 23” березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Матузкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У наукових працях вже неодноразово згадували про термінологічний „вибух” у мовознавстві, викликаний низкою причин. Найголовніші з них — бурхливий розвиток науки і наукоємних технологій, виникнення нових галузей знань, що передбачає як створення нових, так і уніфікацію наявних терміносистем. Важливим етапом у функціонуванні української мови є конституційне надання їй статусу державної мови, що дало поштовх процесу систематизації та кодифікації терміносистем різних галузей знань. Особливо актуальною є проблема розроблення та нормалізації термінології новітніх наук, серед яких виокремлюється прискореними темпами розвитку інформатика зі своїми прикладними аспектами — обчислювальною технікою та комп’ютерною технологією. Англо-американські підвалини термінології інформатики, обчислювальної техніки та комп’ютерної технології у багатьох мовах, у тому числі й українській, зумовлені передуванням Сполучених Штатів у цій галузі, що, проте, не означає механічного перенесення чужомовної термінології на український мовний ґрунт. Відбувається складний процес творення власної української терміносистеми інформатики (далі УТІ), в якому з-поміж інших мовних засобів найактивнішими виявляються словотвірні.
Актуальність дослідження визначає необхідність комплексного наукового вивчення системи словотвірних типів у формуванні української терміносистеми інформатики з диференціацією запозичених термінів і термінів, створених на ґрунті власних дериваційних ресурсів української мови як активної термінотворчої бази.
Дисертаційна робота спирається на глибоке теоретичне підґрунтя, закладене в працях українських та зарубіжних фахівців у галузі словотворення: К.Г. Городенської, В.О. Горпинича, В.В. Ґрещука, Н.Ф. Кли-менко, І.І. Ковалика, О.С. Кубрякової, С.О. Соколової, І.С. Улуханова, а також на наукові здобутки термінознавців: В.В. Акуленка, А.С. Д’якова, Л.В. Івіної, Л. Малевича, Т.Р. Кияка, Д.С. Лотте, І.М. Кочан, Т.І. Панько, Л.О. Симоненко та інших. Це дало можливість провести комплексний аналіз процесів творення галузевих терміносистем. У сучасному українському мовознавстві помітно пожвавилося дослідження терміносистем різних галузей знань — нафтогазової промисловості (С.М. Дорошенко), судової медицини (Т.В. Лепеха), екології (С.В. Овсейчик), ринкових відносин (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ У ФОРМУВАННІ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕРМІНОСИСТЕМИ ІНФОРМАТИКИ (словотвірний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок