Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму: стан, перспективи розвитку

Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму: стан, перспективи розвитку

Назва:
Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму: стан, перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кримський державний аграрний університет
Додонова Марія Володимирівна
УДК 338.17: 631.1.106 (477.75)
Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму:
стан, перспективи розвитку
Спеціальність – 08.07.02
Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі агробизнесу та ЗЕД Кримського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор, член-корр.
Кримської АН Зинов’єв Фелікс Володимирович,
Кримський державний аграрний університет,
зав. кафедрою агробизнесу та ЗЕД.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч
науки і техніки України, академік Кримської АН
Новіков Юрій Миколайович Кримський державний
аграрний університет, зав. кафедрою організації
сільськогосподарського виробництва;
кандидат економічних наук, доцент
Єргін Сергій Михайлович Кримський інститут бізнесу,
зав. кафедрою зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна установа: Миколаївська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу (м. Миколаїв).
Захист відбудеться “ 12 ” травня 2000 р. об 1100 на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52.805.01 при Кримському державному аграрному університеті за адресою: м.Сімферополь, смт. Аграрне, корп. 1, ауд. 501.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий “ 4 ” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Руденко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В економіці Криму розширюється частка приватного сектору. У сільському господарстві частка фермерських господарств ще незначна, а тому провідного значення набувають особисті підсобні господарства населення (ОПГ). Головним мотивом, що визначає розвиток підсобних господарств, є необхідність забезпечення сімей продуктами харчування, проте, у сучасних умовах, зростає і товарне значення ОПГ, оскільки праця в суспільному виробництві не дозволяє сільському жителю забезпечити собі і своїй сім’ї задовільний рівень життя. Особисті підсобні господарства населення гарантують достатньо стабільне виробництво сільськогосподарської продукції (головним чином, продуктів харчування) незалежно від процесів, що відбуваються в аграрному секторі економіки в цілому.
Розгляду економічних аспектів розвитку особистих підсобних господарств сільського населення приділяється достатньо велика увага в роботах Струмиліна С.Г., Чаянова О.В., Шмельова Г.І., Ямчинського В.М., Гутко Л.М., Єргіна С.М. та інших авторів. Проте, наукове обгрунтування функціонування ОПГ у нових умовах господарювання залишається недостатнім. У ринкових умовах роль особистих підсобних господарств громадян змінюється, тому потрібна сучасна оцінка ефективності їх ведення й оцінка бюджету сільських жителів. Цим обумовлена актуальність дослідження.
Зв’язок праці з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить у план НДР Кримського державного аграрного університету з проблеми “Науково-обгрунтована система ведення сільського господарства в Криму у період виходу з кризи і переходу до ринку” та план НДР Кримської АН за проблемою “Господарськи механізми у сфері АПК” (державний реєстраційний номер 0199 V 004359).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є обгрунтування зв’язку економічного та соціального аспектів функціонування і перспектив розвитку особистих підсобних господарств сільських жителів Криму.
Для досягнення зазначеної мети в роботі вирішені такі задачі:
- уточнені критерії і показники оцінки економічної ефективності ведення підсобного господарства і впливу його на бюджет сім’ї;
- дана оцінка сучасного рівня життя сільського населення Криму у залежності від рівня одержуваних доходів ;
- проведена експертна оцінка елементів способу життя і чинників, що впливають на нього;
- дан прогноз виробництва основних видів сільськогосподарської продукції в особистих підсобних господарствах на 2000-2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму: стан, перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок