Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИМЕТРІЙНІ ПІДХОДИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ БАГАТОЕЛЕКТРОННИХ КОРЕЛЬОВАНИХ СТАНІВ ФУЛЕРЕНУ60 ТА ФУЛЕРИДІВ

СИМЕТРІЙНІ ПІДХОДИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ БАГАТОЕЛЕКТРОННИХ КОРЕЛЬОВАНИХ СТАНІВ ФУЛЕРЕНУ60 ТА ФУЛЕРИДІВ

Назва:
СИМЕТРІЙНІ ПІДХОДИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ БАГАТОЕЛЕКТРОННИХ КОРЕЛЬОВАНИХ СТАНІВ ФУЛЕРЕНУ60 ТА ФУЛЕРИДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
КАПІТАНЧУК ОЛЕКСІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 539.19 + 544.222.3
СИМЕТРІЙНІ ПІДХОДИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ БАГАТОЕЛЕКТРОННИХ КОРЕЛЬОВАНИХ СТАНІВ
ФУЛЕРЕНУ60 ТА ФУЛЕРИДІВ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та у відділі квантової теорії молекул і кристалів Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Купрієвич Віктор Анатолійович,
Інститут теоретичної фізики
ім. М.М.Боголюбова НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Лузанов Анатолій Віталійович,
Інститут сцинтиляційних матеріалів
НТК “Інститут Монокристалів” НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Голод Петро Іванович,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедрою фізики
природничого факультету.
Провідна установа: Інститут фізики НАН України.
Захист відбудеться “ 17 ” червня 2004 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .191.01 в Інституті теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України (03143, м.Київ, вул. Метрологічна 14Б, ауд. 322).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України (03143, м.Київ, вул. Метрологічна 14Б).
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .191.01
доктор фізико-математичних наук Кузьмичев В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значний інтерес до фулерену60 та споріднених матеріалів викликаний як їх унікальною структурою, так і незвичними фізичними властивостями. Основні уявлення про електронну будову таких молекулярних систем та існуючі інтерпретації їх фізичних властивостей сформувались як результат накопичення експериментальних даних та низки теоретичних оцінок, виконаних на рівні переважно одноелектронних підходів з використанням наближень середнього поля, що надто спрощують реальну фізичну картину. Їх недостатність проявляється з подальшим поступом експериментальних досліджень і все більше даних вказує на істотну роль у цих системах електронної кореляції.
Кристалічні структури на основі фулерену C60 за своєю природою є молекулярними кристалами із значною взаємодією електронів при слабкій резонансній взаємодії між структурними фулереновими складовими, тобто вони є структурами з сильною електронною кореляцією. Тому фулеренові субодиниці у відповідних зарядових формах у значній мірі зберігають свою індивідуальність і у кристалах чистого чи допованого металами фулериту. Таким чином, основний акцент падає на адекватний квантовомеханічний опис фулеренових молекул у кристалічному полі електростатичного характеру.
Специфіка проявів кореляційних ефектів у молекулі C60 пов’язана з її сфероїдальною формою та симетрією атомного остову. Фулерен C60 має ікосаедричну симетрію, найвищу серед відомих молекулярних систем, і тому характеризується високим виродженням як коливних рівнів, так і електронних станів. Це призводить до різноманітності проявів електрон-коливної взаємодії, яка обумовлює ефект Яна–Телера. Тому при проведенні квантовомеханічних розрахунків багатоелектронних станів поряд з електронною кореляцією слід адекватно враховувати як мультиплетне розщеплення термів, так і високу молекулярну симетрію, що вимагає розробки та впровадження специфічних теоретико-групових підходів.
Врахування особливостей електронної та просторової будови фулерену є необхідним у розгляді механізмів металічної провідності чи надпровідності фулеридів, що є іонними структурами з переносом електронів від допуючих лужних металів до фулеренових молекул.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИМЕТРІЙНІ ПІДХОДИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ БАГАТОЕЛЕКТРОННИХ КОРЕЛЬОВАНИХ СТАНІВ ФУЛЕРЕНУ60 ТА ФУЛЕРИДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок