Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБРАЗУ ДЕРЖАВИ У ПРЕСІ УКРАЇНИ (кінець 1970-х – початок 2000-х років)

МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБРАЗУ ДЕРЖАВИ У ПРЕСІ УКРАЇНИ (кінець 1970-х – початок 2000-х років)

Назва:
МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБРАЗУ ДЕРЖАВИ У ПРЕСІ УКРАЇНИ (кінець 1970-х – початок 2000-х років)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,28 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОВОЗНАВСТВА ім. О.О.ПОТЕБНІ
Брага Ірина Іванівна
УДК 811.161.2’ 371/42
 
МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБРАЗУ ДЕРЖАВИ
У ПРЕСІ УКРАЇНИ
(кінець 1970-х – початок 2000-х років)
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального та українського мовознавства Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Шумарова Наталія Петрівна
Київський національний лінгвістичний
університет, професор кафедри загального та українського мовознавства
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Єрмоленко Світлана Яківна
Інститут української мови НАН України, завідувач відділу стилістики
та культури мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Сидоренко Олеся Михайлівна
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри сучасної української мови
 
Провідна установа: | Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра української
мови, Міністерство освіти і науки
України, м.Харків
 
Захист відбудеться “12” березня 2002 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.172.01 для захисту докторських (кандидатських) дисертацій при Інституті мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України (01001, м.Київ-1, вул.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України та Інституту української мови НАН України (01001, м.Київ-1, вул.Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “9” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н.Г.Озерова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Життєдіяльність людини тісно пов’язана з процесом пізнання, результатом чого стає певний образ світу, який змінюється протягом віків: “три кити” або черепаха, на якій лежить пласка Земля, кришталеві сфери, що обертаються навколо нерухомої Землі, Всесвіт як “гігантська машина” або як “велика думка”, метагалактика як безмежний всесвіт, образ світу як гештальт високого ступеня складності, образ світу як організм і процес, тощо [Роль человеческого фактора в языке: Язык и картина мира. – М.: Наука, 1988. – С.19].
Як відомо, пізнання світу людиною здійснюється за допомогою різних логічних операцій, у тому числі й за допомогою протиставлень. Спочатку починають протиставлятися реалії, що сприймаються органами чуття: земля – небо, сонце – місяць, день – ніч тощо. Згодом з’являються оцінні за своїм характером протиставлення властивостей конкретних реалій світу: добрий/поганий чоловік, родюча/виснажена земля. Людина оцінює й абстрактні (культурні, моральні, етичні) поняття: добро – зло, користь – шкода, нове – старе, своє – чуже. У людини як члена соціуму формується певна ціннісна система, яка стає основою при конструюванні образу світу і може виникати у безпосередньому чи в опосередкованому спілкуванні, насамперед під впливом засобів масової інформації.
Важливим у період розбудови нашої держави і в умовах зміни ідейних цінностей та політичних пріоритетів є дослідження створеного на шпальтах газет публіцистичного образу держави, виявлення тенденцій у його становленні. Так, її позитивний імідж здатний відображати національну ідею, консолідувати націю, виховувати повагу своїх громадян до своєї країни і до своєї нації. Він може також сприяти шанобливому ставленню до нашої держави представників інших націй, громадян інших країн, світового співтовариства тощо. І навпаки, негативний образ роз’єднує націю, формує негативне ставлення до держави не тільки у своїх громадян, а й у громадян інших країн.
Теоретичною базою роботи стали наукові студії з проблем семантики і стилістики мовних одиниць (І.В.Арнольд, В.М.Вакуров, С.Я.Єрмоленко, М.А.Жовтобрюх, Н.І.Клушина, В.Г.Костомаров, Т.А.Коць, І.П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБРАЗУ ДЕРЖАВИ У ПРЕСІ УКРАЇНИ (кінець 1970-х – початок 2000-х років)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок