Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ САМОАКТУАЛІЗАЦІЇ ЖІНКИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ОСОБЛИВОСТІ САМОАКТУАЛІЗАЦІЇ ЖІНКИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ САМОАКТУАЛІЗАЦІЇ ЖІНКИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Мірошниченко Оксана Миколаївна
УДК 159. 922. 1
ОСОБЛИВОСТІ САМОАКТУАЛІЗАЦІЇ ЖІНКИ
У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Медведєв Володимир Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри соціальної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Пов’якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова МОН України,
завідуюча кафедри практичної психології
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, завідуючий кафедри загальної
і практичної психології
Захист відбудеться 24 жовтня 2007р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 22 вересня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. ХХ століття суттєво змінило роль жінок в суспільстві, відбулись радикальні зміни їх правового статусу. Світова громадськість, в тому числі Організація Об’єднаних Націй, Міжнародна організація праці та інші, відносять питання про положення жінки до числа глобальних проблем людства.
Ступінь демократичності та цивілізованості суспільства багато в чому визначається через ставлення суспільства до жінок та їх прав. Нерівність між чоловіком та жінкою належить до одного з самих давніх типів нерівності. Але і в наш час статус жінки несе в собі певні обмеження порівняно зі статусом чоловіків у різних сферах соціального життя, включаючи можливості трудової діяльності, власності та прибутку. Демократичне суспільство стало ідеалом для значної частини людства, але навіть тут жінки спостерігають недостатнє визнання їх інтелектуальних і професійних якостей та здібностей. Дана ситуація проявляється тим виразніше, чим вище прагне жінка піднятись у своїй професійній чи суспільно-політичній діяльності. У 1980 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН „Про ліквідацію всіх форм дискримінації по відношенню до жінок” і тим самим взяла на себе обов’язки забезпечити рівні можливості для жінок та чоловіків у користуванні всіма економічними та суспільно-політичними правами.
Ті соціальні зрушення, які відбуваються сьогодні в країні, примушують по-новому дивитися на „жіноче питання”. Актуальність проблеми пов’язана з потребою вивчення та оптимізації можливостей самоактуалізації, саморозвитку, самовдосконалення сучасної жінки-професіонала. Для окремої особистості самоактуалізація постає як проблема з того часу, відколи вона відчуває себе не лише складовою частиною суспільства, а й усвідомлює свою індивідуальність у процесі взаємин з іншими шляхом обміну сутнісними силами, тобто почуттями, емоціями, вміннями, навичками, знаннями, здібностями, потребами. Для суспільства самоактуалізація індивіда починає відігравати справді позитивну роль у тому випадку, коли воно усвідомлює цінність, неповторність кожної окремої людини і починає використовувати її сутнісні сили.
Окремі аспекти проблеми самоактуалізації привертали увагу вчених починаючи з античних часів. Одна з провідних тенденцій її дослідження, що сформувалась у період з кінця XVII до початку ХХ ст., полягала у розгляді самоактуалізації як першочергової умови ефективної життєдіяльності суспільства. Особливе значення мали ідеї про велич людини (В.Гумбольдт), працю як головну сферу самоактуалізації (К.Маркс), професійну самоактуалізацію (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ САМОАКТУАЛІЗАЦІЇ ЖІНКИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок