Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблемне навчання на основі домінантно-інтегруючого підходу в агротехнічному коледжі

Проблемне навчання на основі домінантно-інтегруючого підходу в агротехнічному коледжі

Назва:
Проблемне навчання на основі домінантно-інтегруючого підходу в агротехнічному коледжі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Угринюк Іван Михайлович
УДК 37.022: 631.3: 378
Проблемне навчання на основі домінантно-інтегруючого підходу в агротехнічному коледжі
13.00.02 – теорія і методика навчання (сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИІВ -2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дьомін Анатолій Іванович,
Національний аграрний університет, професор
кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Черпінський Микола Васильович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, професор кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Рябець Володимир Іванович, Таращанський агротехнічний коледж, директор.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М. П. Дра-гоманова, кафедра педагогічної профорієнтації, Міністерство освіти України, м. Київ.
Захист відбудеться " 16 " травня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.11 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони,15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий "30" березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лузан П.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і рівень дослідження.
Радикальна економічна реформа, соціально-політичні перетворення в країні, перехід до нових форм господарювання потребують удосконалення системи підготовки фахівців у всіх галузях народного господарства. Значне місце у цьому процесі займає вища школа, призвана готовити висококваліфікованих фахівців, які володіють глибокими професійними знаннями, озброєні науковим світоглядом і вміють працювати з людьми.
В теперішній час успіх соціально-економічного розвитку країни значною мірою визначається рівнем професійної підготовки, раціональним розміщенням народно - господарських кадрів. Рівень освіти, кваліфікації, компетентності сучасного працівника, його ділова культура, соціальна позиція стають пріоритетними факторами у вирішенні завдань розбудови нашої держави.
Високі темпи розвитку науки і народження все нових та нових галузей професійної діяльності, в тому числі діяльності, пов’язаної із створенням структури ринкової економіки, породжує своєрідні проблеми фахової підготовки в нових умовах господарювання.
В сучасних умовах студентам коледжу потрібно засвоювати все більший обсяг навчального матеріалу, щоб стати справжнім фахівцем у будь-якій галузі трудової діяльності. При цьому йдеться не тільки про кількісний приріст знань, але і про глибоку якісну перебудову системи навчання. Безперервне поповнення знань стає необхідним для будь-якого фахівця.
В зв’язку з цим міняється і сам підхід до вищої школи, до навчання в цілому. В теперішніх умовах головним є не проста передача студенту певної суми знань і вмінь, а навчити його вчитися. Адже знання одержані ним в коледжі чи іншому вищому закладі освіти - не вершина освіченості, а тільки поштовх для подальшої безперервної освіти і самоосвіти.
Перехід на початку 90-х років до нової моделі господарювання, становлення та розвиток підприємництва на основі самостійної ініціативи та трансформації державної власності в інші форми, визначення конституційних основ незалежної Української держави суттєво позначилися на всіх напрямках розвитку нашого суспільства: політичному, економічному, культурному, освітньому. З огляду на це виникла реальна необхідність реалізації досконаліших підходів у справі навчання та виховання молоді, одним із таких підходів для підвищення ефективності і якості навчання є впровадження проблемного навчання.
Перед сучасною педагогічною наукою і практикою стоїть завдання не просто забезпечити глибоке і стійке засвоєння тими, хто навчається, певної суми знань, але і розвиток творчого потенціалу кожного з них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Проблемне навчання на основі домінантно-інтегруючого підходу в агротехнічному коледжі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок