Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНЕ УКРАЇНСЬКЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО В АНГЛОМОВНОМУ (АВСТРАЛІЯ, КАНАДА, США) НАУКОВОМУ СВІТІ: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

СУЧАСНЕ УКРАЇНСЬКЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО В АНГЛОМОВНОМУ (АВСТРАЛІЯ, КАНАДА, США) НАУКОВОМУ СВІТІ: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
СУЧАСНЕ УКРАЇНСЬКЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО В АНГЛОМОВНОМУ (АВСТРАЛІЯ, КАНАДА, США) НАУКОВОМУ СВІТІ: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Чобанюк Марія Миколаївна
УДК 809.1
СУЧАСНЕ УКРАЇНСЬКЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО
В АНГЛОМОВНОМУ (АВСТРАЛІЯ, КАНАДА, США) НАУКОВОМУ
СВІТІ: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі іноземних мов та компаративістики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
Андрусів Стефанія Миколаївна,
завідувач кафедри української літератури
Люблінського Католицького університету
імені Івана Павла ІІ (Польща)
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зимомря Микола Іванович,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу
Дрогобицького державного педагогічного університету
Імені Івана Франка
Левчук Тереза Петрівна,
кандидат філологічних наук, доцент
кафедри теорії літератури, зарубіжної літератури
та журналістики Волинського державного університету
імені Лесі Українки
Захист відбудеться "23" листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, Тернопіль, вул. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (вул. М.Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027)
Автореферат розіслано "22" жовтня 2007 року
Вчений секретар Гижий В.Л.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія літературознавства української діаспори – багатоаспектне суспільно-культурне явище, в якому наука про мистецтво слова посідає чільне місце. Участь західних учених, зокрема літературознавців, у науково-культурному житті України в останні роки стає дедалі активнішою і помітнішою, істотно впливаючи на формування концепцій і спонукаючи до перепрочитання як класичної української спадщини, так і аналізу сучасного літературного процесу.
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена тим, що досвід західного українознавства недостатньо вивчений у "материковій" науці про літературу, а також тим, що і сьогодні не вщухають методологічні дискусії щодо доцільності адаптації та екстрополяції західних методологій на український ґрунт.
Засвоєння досвіду діаспорної україністики для нас важливе у багатьох аспектах. По-перше, зарубіжні вчені мали змогу користуватися архівами, матеріали яких були недоступні для науковців у радянській Україні. По-друге, у своїх дослідженнях зарубіжні літературознавці використовували західні теорії та методології, що, своєю чергою, теж було заборонено у підрадянському літературознавстві. Осмислення інтерпретаційних стратегій та методологій, на які спираються філологи діаспори, є актуальною проблемою вітчизняної науки про літературу, позаяк дає можливість розширити наукові горизонти сучасного українознавства.
Важливе місце у західній науці про літературу посідають англомовні публікації літературознавців-україністів. Ці дослідження вирізняються об’єктивним аналізом конкретних проблем літературного процесу, автори звертаються до творчості знакових постатей та явищ "материкової" культури, в тому числі заборонених у Радянській Україні. Це праці Г.Костюка, Б.Кравціва, Ю.Лавріненка, Ю.Луцького, Є.Маланюка, Л.Онишкевич, Є.-Ю.Пеленського, Я.Розумного, Б.Рубчака, Л.Рудницького, І.Фізера, Ю.Шереха, О.Черненко та молодшого покоління англомовних літературознавців: Г.Грабовича, О.Ільницького, М.Павлишина, Н.Пилип’юк, М.Шкандрія.
Упродовж останніх десятиліть тексти цих учених доходили до нас різними шляхами. З одного боку, українська діаспора передавала на Батьківщину книги як приватним особам, так і в бібліотеки; з іншого – завдяки опублікуванню низки важливих праць зарубіжних філологів в Україні, серед яких "Історія української літератури" Дмитра Чижевського – 1994, статті та монографії Івана Фізера ("Психолінгвістична теорія Олександра Потебні" – 1993), Юрія Луцького ("Між Гоголем і Шевченком" – 1998, "На перехресті" – 1999, "Літературна політика в радянській Україні" – 2000, "На сторожі" – 2002, "Роки сподівань і втрат" – 2004 (що містить автобіографію Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУЧАСНЕ УКРАЇНСЬКЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО В АНГЛОМОВНОМУ (АВСТРАЛІЯ, КАНАДА, США) НАУКОВОМУ СВІТІ: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок