Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЯК ЧИННИК СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І УКРАЇНА

РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЯК ЧИННИК СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І УКРАЇНА

Назва:
РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЯК ЧИННИК СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І УКРАЇНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
БЕРЕЗА Анатолій Валентинович
УДК 323. 174
РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА
ЯК ЧИННИК СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І УКРАЇНА
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник –
доктор політичних наук, професор
Коваленко Анатолій Андрійович,
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Оніщенко Ірина Григорівна,
Європейський університет,
професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
кандидат політичних наук, доцент
Зуєва Вікторія Олександрівна,
Запорізька державна інженерна академія,
доцент кафедри менеджменту організацій
Провідна установа –
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф. Кураса НАН України,
відділ теоретичних і прикладних проблем політології
Захист відбудеться 11 травня 2007 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 10 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку україн-ського соціуму суттєво посилюється взаємозв’язок між регіональною політикою та суспільною стабільністю. Підвищенню уваги до проблем регіонального розвитку сприяла низка об’єктивних чинників: зміцнення позицій регіональних еліт, зростання диспропорцій у соціально-економіч-ному розвитку між різними регіонами, поглиблення розуміння регіональних відмінностей в ході президентських виборів 2004 року, перемога на парламентських виборах 2006 року Партії регіонів України під гаслами “Сильні регіони – сильна держава”, європейська інтеграція як один з пріори-тетів зовнішньої політики країни, що передбачає приведення політичного та економічного життя у відповідність до вимог Європейського Союзу.
Запровадження політичної реформи в Україні кардинально змінює формат системи управління регіональним і місцевим розвитком, розподіл повноважень і відповідальності за розвиток територій. Передача основних повноважень щодо регіонального й місцевого розвитку органам самоврядування відбувається за відсутності адекватної системи й механізмів контролю за ефективністю рішень і дій цих органів: з одного боку, ослаблюється вертикаль виконавчої влади, з іншого – не сформовані дійові механізми контролю місцевої влади громадами. У цій ситуації держава зобов'язана посилити увагу до питань регіональної політики.
Фактично лише впродовж останніх 5–6 років проблеми регіонального розвитку почали осмислюватися як необхідна передумова і складова соці-ально-економічного поступу держави. Окремі розділи, присвячені держав-ній регіональній політиці, стали невід'ємною складовою найважливіших державних документів стратегічного значення. Здійснено значну роботу зі створення нормативно-правової бази та інституційного забезпечення регіональної політики, розробки й запровадження економічних механізмів регулювання регіонального розвитку, здійснено кроки щодо децентралізації державного управління.
Водночас рішення щодо регулювання регіонального розвитку значною мірою залежали від суб'єктивних, і зокрема політичних, чинників, що не завжди відповідало офіційно визначеним пріоритетам та завданням у сфері регіональної політики. Є достатньо підстав стверджувати, що головним гальмом у вирішенні проблеми дисбалансу регіонального розвитку впродовж ряду років було небажання колишнього керівництва держави відмовлятися від ручного управління регіонами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЯК ЧИННИК СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І УКРАЇНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок