Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАТИВНОСТІ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ТЕКСТАХ (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ ТЕХНІЧНОЇ РЕКЛАМИ І АНОТАЦІЙ НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ СТАТЕЙ)

ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАТИВНОСТІ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ТЕКСТАХ (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ ТЕХНІЧНОЇ РЕКЛАМИ І АНОТАЦІЙ НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ СТАТЕЙ)

Назва:
ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАТИВНОСТІ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ТЕКСТАХ (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ ТЕХНІЧНОЇ РЕКЛАМИ І АНОТАЦІЙ НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ СТАТЕЙ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
ПОДОЛКОВА СВІТЛАНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 81’ 255. 2: 6
ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАТИВНОСТІ
У НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ТЕКСТАХ
(НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ ТЕХНІЧНОЇ РЕКЛАМИ І АНОТАЦІЙ НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ СТАТЕЙ)
Спеціальність 10. 02. 04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі перекладу Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук,
Журавльова Світлана Ігорівна, Сумський державний
університет, ст. викладач кафедри перекладу
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Шевченко Ірина Семенівна, Харківський
національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри перекладу та англійської мови
 
кандидат філологічних наук, доцент
Сасіна Валентина Петрівна, Житомирський державний
педагогічний університет імені І. Франка, доцент
кафедри англійської філології
Провідна установа: Запорізький державний університет, кафедра теорії та
практики перекладу, Міністерство освіти і науки
України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “ 22 “ березня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64. 051. 16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд 7-75).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий “ 22 “ лютого 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертаційна робота присвячена вивченню засобів реалізації комунікативності у текстах технічної реклами (ТТР) і текстах анотацій (ТА) науково-експериментальних статей, що забезпечують ефективність одержання і передавання інформації в науковій комунікації. Робота виконана на основі комплексу підходів: комунікативного, системного, функціонального.
Комунікативний підхід до дослідження тексту спирається на аналіз його системоформуючих категорій як найбільш загальних і істотних ознак, що відбивають реалізацію в мові описуваного фрагмента дійсності в процесі комунікації; при цьому враховується людський чинник, вплив на процес комунікації знань людини, системи цілей і мотивів, соціальних ролей. Затвердження в лінгвістиці методології, заснованої на діяльнісному підході, тісно пов'язане з розвитком функціоналізму. Функціональний підхід передбачає вивчення тексту з погляду взаємозв’язку між зовнішньою формою та змістом з метою ефективного передавання інформації: наявність загальної інформації про предмет повідомлення і про потенційно можливе функціонування мовних одиниць у когнітивній сфері автора і читача забезпечує вибирання адекватної форми передавання інформації. З позиції системного підходу науково-технічний текст розглядається як семіотична система, об’єднана логічним, граматичним і семантичним зв’язком, з урахуванням середовища функціонування тексту.
Визнання тексту основною одиницею мовної комунікації робить необхідним аналіз не тільки його внутрішньої структури, але й чинників, що визначають породження конкретного тексту в умовах реальної комунікації. Аналіз цих чинників у лінгвістичних дослідженнях потребує виявлення співвідношення семантики і структури тексту, яке зумовлює досягнення кінцевої мети комунікації – обміну інформацією між партнерами у процесі мовної діяльності.
Об'єктом даного дослідження є ТТР і ТА науково-експериментальних статей, предметом – лексичні, синтаксичні та структурні засоби реалізації комунікативності у текстах досліджуваних жанрів.
Актуальність роботи визначається зростаючим інтересом до об'єкта дослідження – текстів технічного й науково-інформаційного підстилю, що викликано розвитком науки і техніки, збільшеним потоком науково-технічної інформації і необхідністю поглибленого вивчення мовних засобів, що реалізують у науково-технічних текстах комунікативну функцію, складовими якої є вплив, повідомлення, сприйняття, дія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАТИВНОСТІ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ТЕКСТАХ (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ ТЕХНІЧНОЇ РЕКЛАМИ І АНОТАЦІЙ НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ СТАТЕЙ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок