Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОУСТРІЙ ТА СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ (XVI – початок XVII ст.)

СУДОУСТРІЙ ТА СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ (XVI – початок XVII ст.)

Назва:
СУДОУСТРІЙ ТА СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ (XVI – початок XVII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет внутрішніх справ
УДК 340.0(09)+343.11+347.918
Сокальська Олена Володимирівна
СУДОУСТРІЙ ТА СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ
(XVI – початок XVII ст.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії держави і права Київського національного університету внутрішніх справ
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Павленко Микола Ілліч,
Київський національний університет внутрішніх справ, завідувач кафедри загальноюридичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
Київський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри теорії держави і права.
кандидат юридичних наук, доцент
Чисніков Володимир Миколайович,
Поліцейський фінансово-правовий коледж,
завідувач секцією загально-юридичних дисциплін.
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка
(кафедра теорії та історії держави і права),
м. Львів.
Захист відбудеться 19 жовтня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ України за адресою: 03680, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
Автореферат розісланий 17 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена зростанням в українському суспільстві уваги й інтересу до ролі права в історичному розвитку як окремих суспільств так і людства в цілому. Глибоке аналітичне осмислення історико-правової спадщини держави дає можливість по-новому, зі знанням справи оцінити тенденції розвитку державно-правових інститутів. У сучасних умовах інтеграційних процесів, на шляху до створення єдиної Європи, стає актуальною проблема вивчення і використання власних здобутків у системах права. В Україні даний процес ускладнюється суспільно-економічними умовами, незавершеними реформами ланок державної влади, що може призвести до сліпого копіювання правових інститутів інших країн, без урахування власних надбань. За таких обставин доцільно звернутися до історико-правового досвіду нашого минулого, особливо ж – до періоду, коли українські землі переживали цикл політичних, економічних, правових та соціальних трансформацій, спричинених їх приєднанням до Литовської держави, а пізніше – до Корони Польської, та утворенням, відповідно, Великого князівства Литовського та Речі Посполитої Польської.
Дискусія з приводу реформ судочинства та судоустрою, що триває в Україні, зумовлює актуальність вивчення історії судового процесу та судових установ, що діяли в різні історичні епохи, у тому числі, й у литовсько-польську добу. Важливим чинником необхідності звернення саме до історії XVI ст., на наш погляд, є стрімкий розвиток у зазначений період законодавства, яке регламентувало судовий процес і в подальшому, протягом двох наступних століть, використовувалося в українських судах.
Попри теоретичні здобутки як в юридичній, так і в історичній науці, значна частина проблем, що стосуються історії судових органів та судочинства українських земель у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої Польської, на сьогодні залишається малодослідженою, а окремі аспекти потребують серйозних уточнень та доповнень. Великої уваги заслуговують питання організації діяльності судових органів, актуальність дослідження яких, очевидна не лише як елемента в реконструкції цілісного функціонування правових інститутів вказаної доби, а й як історичного об’єкта, в якому фокусуються проблеми станових привілеїв феодальної держави, переходу від звичаєвого права до писаного закону, співвідношення між правом і звичаєм тощо. Все це й обумовлювало вибір теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУДОУСТРІЙ ТА СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ (XVI – початок XVII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок