Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> „РОЗРОБКА ТЕРМОДЕФОРМОВАНИХ ТИТАНОВИХ КОМПОЗИТІВ СИСТЕМИ Ti-Si-(Al,Zr) КОНСТРУКЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ІНТЕРВАЛІ ТЕМПЕРАТУР 20-700 оС”

„РОЗРОБКА ТЕРМОДЕФОРМОВАНИХ ТИТАНОВИХ КОМПОЗИТІВ СИСТЕМИ Ti-Si-(Al,Zr) КОНСТРУКЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ІНТЕРВАЛІ ТЕМПЕРАТУР 20-700 оС”

Назва:
„РОЗРОБКА ТЕРМОДЕФОРМОВАНИХ ТИТАНОВИХ КОМПОЗИТІВ СИСТЕМИ Ti-Si-(Al,Zr) КОНСТРУКЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ІНТЕРВАЛІ ТЕМПЕРАТУР 20-700 оС”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М.Францевича
КУЗЬМЕНКО МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 669.2/8:621.762:539.3
„РОЗРОБКА ТЕРМОДЕФОРМОВАНИХ ТИТАНОВИХ КОМПОЗИТІВ СИСТЕМИ Ti-Si-(Al,Zr) КОНСТРУКЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ІНТЕРВАЛІ ТЕМПЕРАТУР 20-700 оС”
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Фірстов Сергій Олексійович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший наук. співробітник
Ахонін Сергій Володимирович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
НАН України, завідувач відділу фізико-металургійних проблем зварювання титанових сплавів
доктор технічних наук, професор
Іванченко Володимир Григорович,
Інститут металофізики ім. В.Г. Курдюмова
НАН України, завідувач відділу фазових рівноваг
Провідна установа: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (м. Львів), відділ високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових та рідкометалевих середовищах
Захист відбудеться " 23 " жовтня 2006 р. об 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.207.03 Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3
Автореферат розіслано " 18 " вересня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.207.03
доктор технічних наук Р.В. Мінакова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень визначається значним попитом промисловості на нові матеріали конструкційного призначення з високою питомою міцністю, здатних витримувати навантаження за надважких умов роботи. В даний час виникла потреба в пошуку матеріалів, які могли б об’єднати в собі: малу питому вагу, високі міцність та пластичність при кімнатній температурі, жароміцність та жаростійкість. Існує великий інтерес до матеріалів із високими питомою міцністю та модулем пружності.
Аерокосмічна та авіаційна техніка потребують матеріалів, які зможуть доповнити традиційно використовувані в даних областях жароміцні сплави на основі нікелю, кобальту та заліза. Жароміцні сплави на основі титану – один із шляхів вирішення цієї проблеми. Але незважаючи на те, що титанові сплави переважають по питомій міцності традиційні жароміцні матеріали при помірних температурах, зі зростанням температури їх міцність починає суттєво зменшуватись. Робочі температури сучасних промислових титанових сплавів (ВТ18У, ІМІ 834, Ті-1100) не перевищують 600 оС, що обмежує їх використання. Тому проблема поліпшення механічних характеристик титанових сплавів при температурах вищих за 600 оС актуальна на даний момент та потребує свого вирішення.
Одним із напрямків вирішення даної проблеми – створення титанових композитів на основі системи Ti-Si із вмістом кремнію, що перевищує термодинамічно стабільну величину у твердому розчині. Такі композити мають багатофазну структуру, де зміцнення титанової матриці тугоплавким з’єднанням Ti5Si3 відбувається природним чином у процесі кристалізації. Сплави даної системи є перспективними для створення нового класу матеріалів із високим рівнем жароміцних та жаростійких характеристик. Великий вклад у розвиток даного напрямку матеріалознавства внесли такі видатні вітчизняні вчені як Ю.М. Таран, В.І. Трефілов, В.І. Мазур та С.О. Фірстов. Протягом останніх двадцяти років подібний клас матеріалів вивчався за кордоном у роботах F.W. Crossman, G. Frommeyer, J.L. Murray, R.L. Saha та інших. Попередні дослідження показали, що класу титанових композитів системи Ti-Si притаманна низька пластичність у литому стані при кімнатній температурі, що суттєво обмежує їх застосування в реальних виробах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: „РОЗРОБКА ТЕРМОДЕФОРМОВАНИХ ТИТАНОВИХ КОМПОЗИТІВ СИСТЕМИ Ti-Si-(Al,Zr) КОНСТРУКЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ІНТЕРВАЛІ ТЕМПЕРАТУР 20-700 оС”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок