Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Професійно-прикладні основи формування здорового способу життя студентів вищих навчальних закладів економічного профілю

Професійно-прикладні основи формування здорового способу життя студентів вищих навчальних закладів економічного профілю

Назва:
Професійно-прикладні основи формування здорового способу життя студентів вищих навчальних закладів економічного профілю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені м. п. ДРАГОМАНОВА
ЗАВИДІВСЬКА наталія назарівна
УДК 378.17:371.7
Професійно-прикладні основи
формування здорового способу життя
студентів вищих навчальних закладів
економічного профілю
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дубогай Олександра Дмитрівна,
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, завідувач кафедри фізичного виховання і здоров'я.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Моляко Валентин Олексійович,
Інститут психології імені Г. С. Костюка,
завідувач лабораторії творчості;
кандидат педагогічних наук, доцент
Пангелова Наталія Євгеніївна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
імені Г. С. Сковороди, завідувач кафедри теорії
і методики фізичного виховання
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки,
кафедра теорії та методики фізичного виховання,
Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться 21 листопада 2002 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано "11" жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основною проблемою сучасної системи вищої освіти є пошук оптимальних шляхів підготовки висококваліфікованих спеціалістів з високим рівнем конкурентоспроможності в умовах ринкової економіки. У цьому зв'язку адаптація молодих фахівців до нових умов праці вимагає від них глибоких професійних знань, умінь до співпраці, стійкої працездатності, фізичного здоров'я, які у своїй єдності сприяють високій продуктивності праці. У Цільовій комплексній програмі "Фізичне виховання – здоров'я нації" перед вищими навчальними закладами поставлено завдання сприяти вихованню в студентів морально-вольових якостей, поліпшенню їх фізичного і психічного здоров'я. У вирішенні цього завдання велике значення належить правильній організації процесу формування здорового способу життя, що є одним з перспективних напрямів підвищення ефективності діяльності майбутніх економістів. Проблема визначення професійно-прикладних основ формування здорового способу життя в умовах сьогодення набуває особливого значення ще й тому, що в багатьох вищих навчальних закладах економічного профілю здійснюється підготовка спеціалістів, магістрів для отримання професії економіста-педагога.
Аналіз програми з фізичного виховання для вищих навчальних закладів свідчить про те, що вона в цілому зорієнтована на вирішення завдань фізичного вдосконалення студентів. Така спрямованість знайшла своє відображення у нормативах і вимогах оцінки знань і вмінь, котрі є складовою частиною змісту навчальної програми. У той же час низький рівень рухової активності, невідповідність рівня фізичної підготовленості студентів контрольним нормативам з фізичного виховання, значні недоліки у створенні певних педагогічних умов управління, котрі не враховують специфіки навчання та майбутньої професійної діяльності, гальмують процес формування здорового способу життя.
Зазначимо, що загальнотеоретичні питання формування здорового способу життя розглянуто в роботах Г. Апанасенка, Є. Бондаревського, О. Дубогай, В. Новосельського,
В. Платонова та ін.; психологічні особливості особистості, її фізичний розвиток та формування у процесі фізичного виховання розкриваються у працях М. Линця, Г. Малахова, В. Моляко та ін.; професійно-педагогічна спрямованість особистості розглядається у роботах Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Професійно-прикладні основи формування здорового способу життя студентів вищих навчальних закладів економічного профілю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок