Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> І ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

І ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
І ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,28 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Рахно Олександр Якович
УДК 930 (092)(477)“18/19”
ОЛЕКСАНДР РУСОВ У НАУКОВОМУ
І ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ШЕВЧЕНКО ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ,
Чернігівський державний інститут
економіки і управління, доцент
кафедри гуманітарних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ЕПШТЕЙН АРКАДІЙ ІСАКОВИЧ,
Харківський національний аерокосмічний
університет ім. М.Є.Жуковського (ХАІ),
професор кафедри політології
кандидат історичних наук, доцент
КОЛОМІЄЦЬ ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА,
Харківський національний університет
внутрішніх справ МВС України,
доцент кафедри історії державності України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
(відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.),
м. Київ
Захист відбудеться 31 жовтня 2003 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 29 вересня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дисертаційного дослідження. Правильне розуміння державотворчих процесів сучасної України об’єктивно неможливе без глибокого вивчення як історичного досвіду попередніх поколінь в цілому, так і без висвітлення діяльності конкретних історичних осіб, які своєю наполегливою боротьбою та працею торували шлях до створення Української незалежної держави. До когорти останніх належить Олександр Олександрович Русов (1847-1915) – діяч українського національно-визвольного руху, статистик, етнограф та фольклорист. Однак, діяльність і творча спадщина його досі залишаються вивченими недостатньо. Вони потребують комплексного дослідження. Необхідно реконструювати наукову біографію, акцентувавши увагу на періодах, коли О.Русов обіймав посаду статистика в Чернігівській, Херсонській, Полтавській губерніях та Петербурзі. Існує й потреба аналізу наукового доробку вченого в галузі статистики, етнографії та історії України. Необхідно з’ясувати його роль як у загальноросійському земсько-конституційному так і в українському національно-визвольному русі другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Глибоке вивчення цих питань, безперечно, має велике наукове значення і практичну цінність для сучасної української державності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема розглядалася згідно з планом науково-дослідних робіт з історії України кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка.
Об’єктом дисертаційного дослідження є особа, життєвий шлях, наукова та громадсько-політична діяльність Олександра Олександровича Русова.
Предметом дисертаційного дослідження є праці вченого в галузі статистики, етнографії, української історії, його участь в українських наукових, громадських і політичних організаціях, система поглядів О.Русова на відродження національно-культурного і громадського життя українського народу.
Хронологічні рамки дослідження, враховуючи специфіку дослідження персоналій, охоплюють весь період життя О.Русова – від народження 1847 р. до передчасної смерті 1915 р.
Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на основі глибокого аналізу спеціальної літератури, матеріалів археографічних видань та неопублікованих джерел реконструювати життя та діяльність О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: І ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок