Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі

неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі

Назва:
неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,15 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шуляк Сергій Вікторович
УДК 321.6
неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-політичних дисциплін Академії митної служби України, Державна митна служба України.
 
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
доктор філософських наук, доцент Корх Олександр Миколайович,
Академія митної служби України,
проректор з навчальної роботи,
начальник кафедри соціально-політичних дисциплін.
доктор політичних наук, професор
Юрченко Сергій Васильович,
Таврійський національний
університет ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри нової та новітньої історії
закордонних країн;
кандидат філософських наук, доцент
Ніколаєва Тетяна Євгенівна,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри політології.
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка,1, (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. О. Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “23” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Шепєлєв М.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політичні процеси в арабських країнах традиційно перебувають у центрі уваги політиків і політологів. Це й не дивно, адже регіон, у якому вони розташовані, з огляду на його енергетичні ресурси, має величезне політичне, економічне і воєнно-стратегічне значення в системі міжнародних відносин. Тут перехрещуються національні інтереси багатьох дер-жав світу, що об’єктивно посилює вплив подій на Близькому Сході на політич-ну ситуацію у світі в цілому. Достатньо згадати лише останні події навколо Іраку.
Безумовно, має свої інтереси в арабському світі й Україна. На думку віт-чизняних експертів, розширення економічної та політичної присутності на Близькому Сході є одним з головних пріоритетів геополітичної стратегії Украї-ни. Україна 2000 і далі: геополітичні пріоритети та сценарії розвитку. Монографія Національного інституту стратегічних досліджень і Національного інституту українсько-російських відносин. – К.: НІСД, 1999. – C.13.
Підтвердженням цього є суттєва активізація близькосхідної політики нашої держави в останні роки, особливо стосовно так званих “проблемних” держав – Ірану, Іраку, Лівії, Сирії, співробітництво з якими обіцяє принести найбільші дивіденди.
Ірак і Сирія, за багатьма показниками, є ключовими державами, події в яких значною мірою визначають політичний клімат на Близькому Сході. Звідси, успіх України в забезпеченні своїх національних інтересів у цьому регіоні не в останню чергу залежатиме від вироблення адекватної політики саме щодо цих двох держав.
Особливої актуальності ця проблема набула після американської інтер-венції в Іраку навесні 2003 року, що призвела до падіння режиму С. Хусейна. Активна безпосередня участь України в облаштуванні післявоєнного Іраку, з одного боку, відкриває перед нею великі перспективи щодо просування своїх інтересів у цій країні, а з іншого, вимагає розробки відповідної політики стосов-но Іраку, з урахуванням нових реалій, що склалися. Вироблення адекватної політичної лінії щодо Іраку, Сирії та інших держав арабського світу, безумовно, неможливе без розуміння наявних політичних реалій цих країн, насамперед неопатримоніальної природи їх політичних режимів, що зумовлює специфіку процесу прийняття рішень, а також без усвідомлення найбільш вірогідних варіантів розвитку політичних процесів у цих державах у майбутньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок