Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКЦІОНЕРНИЙ КАПІТАЛ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

АКЦІОНЕРНИЙ КАПІТАЛ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
АКЦІОНЕРНИЙ КАПІТАЛ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Р е в а к
І р и н а О л е к с а н д р і в н а
УДК 336.763.2 (477)
АКЦІОНЕРНИЙ КАПІТАЛ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
МНИХ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Львівський національний університет імені
Івана Франка,
завідувач кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
КУДРЯШОВ ВАСИЛЬ ПАВЛОВИЧ,
Херсонський державний технічний університет,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
ОСТРОВЕРХ ПЕТРО ІВАНОВИЧ,
Львівський національний університет імені
Івана Франка,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа – Національний університет “Львівська Політехніка”
Міністерства освіти і науки України, кафедра
теоретичної економіки та економіки України.
Захист дисертації відбудеться “30” вересня 2002 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79008, м.Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул. Драго-манова, 5).
Автореферат розісланий “27” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В Україні ще не склалася ефективна фінансова інфраструктура, яка б забезпечувала акумулювання капіталу для інвестування у виробничу і соціальну сфери та сприяла раціональному розміщенню грошових коштів. Це не дає змоги більшості українських акціонерних компаній ефективно управляти фінансово-господарською діяльністю.
У ході ринкової трансформації економіки України поки що не вдалось забезпечити глибокої структуризації відносин власності, запровадити продуктивні правові та організаційні механізми реалізації переваг акціонерної форми власності, створити сприятливі умови для нагромадження акціонерного капіталу, розробити дієві механізми управління акціонерним капіталом тощо. У проведенні приватизації ще не сформувався приватний власник, зацікавлений у зростанні інвестиційної привабливості підприємства, прискореному оновленні матеріально-технічної бази виробництва, фінансовому оздоровленні компанії.
Темпи створення корпоративного сектору випереджають формування нормативно-правової бази, практику впровадження дієвих механізмів управління і взаємовідносин у цій сфері. Повільно формується ринкова культура корпоративних відносин між акціонерами, органами управління товариством, менеджментом підприємств, кредиторами, що негативно впливає на ефективність роботи акціонерних компаній та інвестиційний клімат у країні загалом.
Українські акціонерні компанії серед завдань стратегічного управління, що спрямовані на збереження та збільшення потенціалу компанії, повинні зосереджуватись на питаннях оптимізації структури капіталу, забезпеченні власної інвестиційної привабливості, шукати різноманітних способів залучення додаткового капіталу.
Ефективне використання акціонерного капіталу компанії, спрямування його у прибуткові проекти, перспективні галузі української економіки, оцінювання інвестиційної привабливості акціонерних товариств визначають актуальність та необхідність дослідження цієї теми.
Проблеми створення й ефективного функціонування акціонерних компаній, формування акціонерного капіталу та управління ним досліджували багато зарубіжних та українських економістів, зокрема Ф.Берґер, Т.Берднікова, І.Бланк, Р.Брейлі, Є.Бріґхем, Д.Гарнер, М.Герасимчук, Дж.Гітман, А.Іванов, А.Запорожан, В.Ковальов, В.Кудряшов, Р.Оуен, Ю.Петруня, Б.Стеценко, Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АКЦІОНЕРНИЙ КАПІТАЛ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок