Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> правове регулюванняміжнародної торгівлі в системі гатт/сот(інституційні засади)

правове регулюванняміжнародної торгівлі в системі гатт/сот(інституційні засади)

Назва:
правове регулюванняміжнародної торгівлі в системі гатт/сот(інституційні засади)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
Азаров Олексій Миколайович
УДК 341.29.009(100)
правове регулювання
міжнародної торгівлі в системі гатт/сот
(інституційні засади)
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ–2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор,
Покрещук Олександр Олексійович,
Українська академія зовнішньої торгівлі, ректор.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Висоцький Олександр Федорович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, провідний науковий співробітник відділу міжнародного права і порівняльного правознавства;
кандидат юридичних наук Осика Сергій Григорович
Верховна Рада України, народний депутат України.
Провідна установа Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, кафедра міжнародного права (м. Харків).
Захист відбудеться 24 січня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук
в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою:
01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Автореферат розіслано 24 грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Визначальною тенденцією сучасного етапу розвитку людської цивілізації є глобалізація економічних процесів. Започаткована наприкінці XX сторіччя нині ця тенденція характеризується інтенсифікацією процесів формування нової системи світового господарства з властивою їй ієрархією національних економік у міжнародному поділі праці та на міжнародному ринку факторів виробництва. Основною її рисою все більше стає не суперечність, а тенденція до співробітництва і взаєморозуміння. Поза системою світового господарства практично не може розвиватися жодна держава. Ускладнення світогосподарських зв’язків потребує постійного удосконалення існуючих і пошуку нових організаційно-правових форм економічних інтеграційних процесів. В цих умовах особливого значення набуває діяльність міжнародних організацій економічного профілю – Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), Міжнародного Банку Реконструкції і Розвитку (МБРР), Конференції ООН з Торгівлі і Розвитку (ЮНКТАД), Міжнародної Торговельної Палати (МТП) та інших.
Глобалізація економічного життя людства зумовлює зростання кількості й ускладнення функцій і завдань міжнародних економічних організацій, які, крім організаційного забезпечення співробітництва держав, що є їх членами, безпосередньо опікуються питаннями правового регулювання міжнародних економічних відносин, міжнародного контролю, взаємодії з іншими суб’єктами міжнародного права.
Усе активнішу роль у вирішенні цих питань відіграє багатостороння торговельна система ГАТТ (Генеральна Угода з Тарифів і Торгівлі ) / СОТ (Світова Організація Торгівлі). Заснуванням 1947 року Генеральної Угоди з Тарифів і Торгівлі було започатковано формування багатосторонньої системи торгівлі товарами, яка мала забезпечити для суб’єктів підприємницької діяльності різних країн стабільне і передбачуване середовище, у якому вони можуть здійснювати торгівлю товарами на загальноприйнятих принципах справедливості й недискримінації.
Формування цієї системи було завершено створенням 1994 року Світової Організації Торгівлі (СОТ), яка, продовжуючи виконувати функції ГАТТ, має на меті об’єднати зусилля держав-членів для вирішення питань світової торгівлі в умовах нового світового економічного порядку на основі функціонування власного організаційно-правового механізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: правове регулюванняміжнародної торгівлі в системі гатт/сот(інституційні засади)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок