Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНА СВІДОМІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСТВА В КОНТЕКСТІ СВІТОГЛЯДНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНИ)

РЕЛІГІЙНА СВІДОМІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСТВА В КОНТЕКСТІ СВІТОГЛЯДНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНИ)

Назва:
РЕЛІГІЙНА СВІДОМІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСТВА В КОНТЕКСТІ СВІТОГЛЯДНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ГАВРІЛОВА НАТАЛІЯ СЕРГІЇВНА
УДК 215+141.113 (477)

РЕЛІГІЙНА СВІДОМІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСТВА
В КОНТЕКСТІ СВІТОГЛЯДНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ
(НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНИ)
Спеціальність 09.00.11 — релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ — 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії
імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Филипович Людмила Олександрівна
завідувач відділу проблем релігійних процесів в Україні
Відділення релігієзнавства Інституту філософії
імені Г.С.Сковороди НАН України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Черній Анатолій Михайлович
заступник директора Природничо-гуманітарного інституту Національного аграрного університету, завідувач кафедри політології та соціології
кандидат філософських наук, доцент,
Здіорук Сергій Іванович
завідувач відділу гуманітарної політики Національного інституту стратегічних досліджень
Провідна установа: Національний університет „Києво-Могилянська
академія ”, кафедра філософії та релігієзнавства.
Захист відбудеться “16березня 2007 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 16 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент
БУЧМА О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Cтруктурні зміни в духовному житті світу та України відображають парадигмальні напрямки розвитку суспільства на глобальному і локальному, спільнотному та індивідуальному рівнях. У цій неповторній динаміці трансформаційних процесів особливої ваги набуває розгляд питань, пов’язаних із особливостями сучасної свідомості, в тому числі й релігійної, яка в умовах постмодерну набирає нових якісних рис у всіх формах свого вияву.
Сьогодні, коли релігія і церква активно повертаються до різних сфер суспільного життя і стають важливими маркерами ідентифікаційних пошуків людини, релігійна свідомість в протистоянні із секуляризмом, матеріалізмом та сцієнтизмом перетворюється на вагомий альтернативний світській свідомості чинник, намагаючись утвердитися знову в культурному, ідеологічному та політичному просторі.
Будь-які – кардинальні і малопомітні – зміни в індивідуальній та суспільній свідомості, що зумовлені різними обставинами, зокрема науково-технічною й антропологічною революціями, утвердженням світоглядного плюралізму, законодавчо зафіксованою і гарантованою більшістю країн свободою совісті і віросповідання, стають предметом уваги багатьох наук. Стан і новітні тенденції в розвитку релігійної свідомості цікавлять не тільки релігієзнавців чи психологів, соціологів чи юристів. Державний інтерес до проблеми демонструє влада. Крім того, самі церкви вже не можуть не враховувати в своїй діяльності тих трансформацій, яких зазнає світоглядне поле. Сучасний віруючий – освічена людина, обізнана в багатьох сферах знань і суспільного життя. Його релігійна свідомість є результатом різновекторної і багаторівневої взаємодії світської культури, що визначає життєвий світ віруючого, і конфесійної релігійної культури, яка, знаходячись в центрі цього світу, трансформує його.
Найінтенсивніший період процесу кристалізації релігійної свідомості припадає на студентські роки – унікальний екзистенційний час, коли закладаються духовно-ціннісні преференції людини, її рівень культури, ступінь включеності до соціуму, міра готовності до суспільнозначимої праці. Студентство потенційно є найінтелектуальнішою і найактивнішою частиною соціуму, яка визначатиме перспективу його розвитку на десятиліття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНА СВІДОМІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСТВА В КОНТЕКСТІ СВІТОГЛЯДНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок