Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
CУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СКОКОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 502.33:658.18:620.9
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Григорович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Бистряков Ігор Костянтинович, Рада вивчення продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу земельних ресурсів;
кандидат економічних наук, доцент Лук’янихін Вадим Олександрович, Сумський державний університет, доцент кафедри управління
 
Провідна установа
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м.Одеса
Захист відбудеться “_2_ ” липня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2, ауд. М-412
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “_31_” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Ресурсозбереження та охорона навколишнього середовища – поняття, які визначають пріоритетні напрямки економічного та соціального розвитку на перспективу. Вирішення екологічних проблем, що постійно загострюються, а також проблем стійкого забезпечення виробництва сировинними та паливно-енергетичними ресурсами вимагає реального підвищення їх соціально-економічного статусу та розробки на цій основі довгострокової стратегії перебудови народного господарства з метою кардинального зниження природомісткості суспільного виробництва і зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.
Економічний і соціальний прогрес у сучасному суспільстві базується на трьох основних компонентах: матеріально-енергетичних ресурсах, технологіях та людських факторах.
Незалежна Україна отримала в спадщину енергоємну та матеріаломістку економіку: ресурсомісткість продукції нашої країни перевищує світовий рівень у 2-3 рази, а енергоємність – у 6-9 разів.
Останні оцінки показують, що за допомогою впровадження сучасних технологій у галузі раціонального природокористування, ефективність використання природних ресурсів підвищується у 4 рази.
Серед вітчизняних дослідників еколого-економічних проблем ресурсозбереження слід назвати Балацького О.Ф., Бистрякова І.К., Данилишина Б.М., Долішнього М.І., Дорогунцова С.І., Коваля Я.В., Мельника Л.Г., Міщенка В.С., Мішеніна Є.В., Олійника Я.Б., Степанова В.М, Туницю Ю.Ю., Харічкова С.К., Яцика А.В.
Проте перехід до нової стратегії вирішення екологічних проблем можливий тільки тоді, коли між державою та підприємництвом установлюється консенсус, заснований на усвідомленні економічної доцільності інвестування у екологічноприйнятні проекти.
Із переходом до політики запобігання екологічної деградації акцент в екологічній діяльності змістився: по-перше, із використання переважно адміністративних важелів на застосування механізмів економічного та екологічного регулювання; по-друге, із застосування природоохоронної політики до реалізації ресурсозберігаючих заходів. Таке зрушення забезпечує не тільки економію бюджетних коштів, але і пошук нових технологічних методів раціонального природокористування.
Завдяки детальному науковому аналізу взаємозв’язку головних складових системи “людина – суспільство - природа” було виявлено найбільш важливу умову їх взаємодії, тобто: природне середовище тільки тоді задовольнятиме потреби розвитку національного господарства, коли розвиток господарства буде відповідати потребам природно-ресурсного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок