Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ТА СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ БОБІВ КОРМОВИХ (VICIA FABA L.) ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ

ОЦІНКА ТА СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ БОБІВ КОРМОВИХ (VICIA FABA L.) ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ

Назва:
ОЦІНКА ТА СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ БОБІВ КОРМОВИХ (VICIA FABA L.) ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БАРВІНЧЕНКО Олександр Вікторович
УДК 633.353:631.52
ОЦІНКА ТА СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ БОБІВ
КОРМОВИХ (VICIA FABA L.) ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ
Спеціальність: 06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті кормів УААН протягом 1998–2001 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН та РАСГН
БАБИЧ Анатолій Олександрович,
Інститут кормів УААН, завідувач лабораторії
селекції та технології вирощування
зернобобових культур
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Солодюк Наталія Володимирівна,
Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук
Білявська Людмила Григорівна,
Полтавський державна аграрна академія,
доцент кафедри селекції, насінництва і генетики
Провідна установа: Подільський державний аграрно-технічний університет, м. Кам’янець-Подільський
Захист відбудеться ” 25 ” жовтня 2005 р. о 1000 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27. 361. 01 в Інституті землеробства УААН
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий ” 23 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
Кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Боби кормові – високопродуктивна зернобобова культура, врожайність зерна якої в умовах сприятливого вологозабезпечення може досягти 70–80 ц/га. Зерно характеризується високою кормовою цінністю. В 100 кг зерна міститься 129 корм. од., на одну кормову одиницю припадає близько 200 г перетравного протеїну, що значно перевищує аналогічні показники гороху та в 2–2,5 рази більше, ніж в зерні пшениці, ячменю, кукурудзи. Зерно є цінним компонентом комбікормів.
Головна роль у вирішенні важливої проблеми рослинного білка належить зернобобовим культурам, в тому числі бобам кормовим, площа посіву яких у світі складає 2,3 млн. га, урожайність – 15,8 ц/га, виробництво 3 680 тис. т. Проте площі посіву бобів кормових в нашій державі незначні. Тому, особливого значення набуває збільшення виробництва бобів кормових в сучасних умовах – для вирішення завдання інтенсифікації тваринництва, для чого необхідні високоякісні білкові корми.
Актуальність теми. Оцінка вихідного матеріалу та створення на його основі нових інтенсивних сортів, які характеризуються високою продуктивністю, поліпшеними показниками якості насіння і пристосованістю до конкретних грунтово-кліматичних умов регіону – є важливою науковою проблемою, розв’язання якої допоможе у найближчій перспективі значно розширити площі посіву бобів кормових і збільшити виробництво білкових ресурсів.
Селекційна робота з культурою бобів кормових в Україні проводиться в недостатніх обсягах. За останні 18 років (з 1987) до Реєстру сортів рослин України внесено лише три сорти – Оріон, Білун та Візир, які створені Інститутом кормів УААН та Коломийською сільськогосподарською дослідною станцією Івано-Франківського Інституту агропромислового виробництва.
Різнобічне вивчення вихідного матеріалу для створення на його основі нових сортів з комплексом господарсько цінних ознак не проводилось і потребує ретельного дослідження, що і визначає актуальність проблеми, яка опрацьована в даній дисертаційній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження проводились відповідно до завдань науково технічної програми „Кормовиробництво” на 1996–2000 рр. „Створити сорти бобів кормових інтенсивного типу з урожайністю зерна 30–32 ц/га і вмістом сирого протеїну 30–32% (номер державної реєстрації 0196U018129) та на 2001–2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ТА СТВОРЕННЯ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ БОБІВ КОРМОВИХ (VICIA FABA L.) ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок