Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ НА СТАН МЕМБРАН КЛІТИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ЩУРІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ

ВПЛИВ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ НА СТАН МЕМБРАН КЛІТИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ЩУРІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ

Назва:
ВПЛИВ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ НА СТАН МЕМБРАН КЛІТИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ЩУРІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОВАЛЬОВА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 616. 33-002.44:539.1.047
ВПЛИВ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ НА СТАН МЕМБРАН КЛІТИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ЩУРІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ
03.00.04 - біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі біохімії НДІ фізіології імені академіка Петра Богача біологічного факультету Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Остапченко Людмила Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри біохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Палладіна Тетяна Олександрівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу клітинної біології та анатомії рослин
доктор біологічних наук
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної патології, онкології та
радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України,
завідувач відділу радіобіології
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича МОН України, м. Чернівці
Захист дисертації відбудеться “28” лютого 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
м. Київ, пр-т Глушкова 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд.434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, спецрада Д 26.001.24, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “20”січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р.Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вплив на організми тварин і людини комплексу несприятливих чинників оточуючого середовища призводить до виникнення в них різних захворювань. Протягом останніх десятиріч у сфері інтенсивних наукових досліджень знаходиться патологія органів травлення [Cheng et all, 2000], серед яких домінує виразкова хвороба шлунка. Виразковий процес є кінцевим етапом складного захворювання, в патогенез якого включені центральна нервова система, ендокринна система, біогенні аміни та поліпептиди травної системи. Ключову роль в механізмах утворення виразки відіграють процеси пероксидації ліпідів та порушення механізмів захисту епітелію слизової оболонки. Тому на сьогодні одним з найважливіших питань є вивчення ролі вільних радикалів у розвитку захворювань шлунка, зокрема виразок гастродуоденальної зони [Мягкова, 1996].
Велика зацікавленість до вивчення біохімічних процесів за участю кисневих радикалів зумовлена тим, що ці активні інтермедіатори ініціюють вільнорадикальні реакції, які призводять до пошкодження структури та цілісності біологічних мембран, що супроводжується порушенням функціонування іон-транспортних систем [Ивашкина и др., 2001].
В цілісному організмі, що піддається дії ульцерогенних факторів, досить важко вичленити окремі ланки в загальному ефекті порушення його функціонування. Тому актуальною проблемою є дослідження стану клітин та їх мембран. Дослідження в цьому плані дозволяють з’ясувати механізми розвитку патології за умов дії зазначених чинників. При цьому, одним із ранніх порушень є пошкодження плазматичних мембран, з якими пов’язані численні білки, зокрема ферменти [Шалободов, 2000], що, з одного боку каталізують трансмембранні реакції, утворюючи ланцюги послідовних перетворень через взаємодію з мембранозв’язаними субстратами, а, з другого, беруть участь у модифікації транспортних систем, завдяки регуляції їх функціональної активності [Ernmelot at all, 1998].
Інтенсифікація окиснювальних реакцій призводить до збільшення навантаження на захисні антиоксидантні механізми, які гальмують цей процес й перешкоджають окиснювальній деструкції біологічних структур. Продукти перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) мають цитотоксичну та антимітотичну дію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ НА СТАН МЕМБРАН КЛІТИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ЩУРІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок