Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реформування міжбюджетних відносин в умовах ринкової трансформації економіки україни

Реформування міжбюджетних відносин в умовах ринкової трансформації економіки україни

Назва:
Реформування міжбюджетних відносин в умовах ринкової трансформації економіки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка
 
Василишен МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
??? 336.13
Реформування міжбюджетних відносин
в умовах ринкової трансформації економіки україни
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу і кредиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тараса Шевченка
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
ГРУШКО Віктор Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
БІЛИК Марія Дмитрівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів підприємств;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
АЛЕКСІЙЧУК Володимир Миколайович,
Інститут аграрної економіки УААН,
заступник завідувача відділом фінансово-кредитної і податкової політики
Провідна установа: |
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “____” ___________________ 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90 А, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім.12.
Автореферат розіслано “____” _______________________ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент О.І. Жилінська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Забезпечення стабільності бюджетної системи, стійкості міжбюджетних відносин при багаторівневості бюджетного регулювання потребує докорінного реформування системи міжбюджетних відносин та створення в Україні реального бюджетного унітаризму, що і передбачено в програмах та концепціях перспективного економічного розвитку країни в період до 2004 та 2011 р.р. При реформуванні міжбюджетних відносин особливо важливою є реалізація принципів бюджетного унітаризму, який нерозривно пов’язаний з удосконаленням економіко-правових відносин всередині бюджетної системи та забезпеченням самостійності бюджетів різних рівнів. Передача значних обсягів державних повноважень місцевим органам влади, особливо з введенням у дію нової Конституції України в 1996 р., та наявний світовий досвід у цій сфері зумовлюють необхідність подальшого пошуку нових шляхів вирішення проблеми.
Практика свідчить, що ще гострою залишається проблема формування ефективної бюджетної політики як ключової умови досягнення реальної фінансової стабільності в країні, забезпечення стійкого економічного зростання необхідних доходів для всіх ланок бюджетної системи. Потребують уточнення цілі, завдання та напрями подальшого реформування міжбюджетних відносин, особливо в частині правового регулювання центральною владою взаємовідносин державного бюджету і місцевих бюджетів, розподілу функцій, відповідальності між центральними та місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування, розподілу доходів між державним бюджетом і місцевими бюджетами.
У вітчизняній та зарубіжній літературі досить широко висвітлена практика взаємовідносин бюджетів різних рівнів. Такі ключові наукові положення як оптимізація організації міжбюджетних відносин досліджувались у працях вчених XIX століття, зокрема В. Лєбєдєва, І. Озерова, М. Сірінова, Е. Селігманова, В. Твердохлєбова.
Міжбюджетні відносини стали предметом дослідження сучасних учених В. Андрущенка, С. Буковинського, О. Василика, В. Кравченка, О. Кириленко, І. Луніної, В. Опаріна, С. Слухая, В. Федосова, С. Юрія та ін. У працях названих авторів досить широко висвітлено становлення місцевих бюджетів, розвиток міжбюджетних взаємовідносин та законодавчої бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Реформування міжбюджетних відносин в умовах ринкової трансформації економіки україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок