Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Страхування в системі економічних механізмів забезпечення екологічної безпеки

Страхування в системі економічних механізмів забезпечення екологічної безпеки

Назва:
Страхування в системі економічних механізмів забезпечення екологічної безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Сааджан Ірина Арамівна
УДК 368 + 574
Страхування в системі
економічних механізмів забезпечення
екологічної безпеки
Спеціальність 08.08.01. - Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України (м.Одеса).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бистряков Ігор Костянтинович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідувач відділу проблем
використання та охорони земельних ресурсів
кандидат економічних наук,
Павленко Олена Пантеліївна,
Одеський державний екологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри менеджменту
природоохоронної діяльності
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра екології, розвитку продуктивних сил
і технології (м.Одеса)
Захист відбудеться “14” лютого 2002 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01 Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розіслано “12” січня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перехід України на ринкові методи господарювання супроводжується кризою практично в усіх сферах суспільних відносин: політичній, економічній, соціальній, екологічній, що вимагає розробки нових організаційних і економічних механізмів їхнього регулювання.
Стратегія сталого соціально- економічного розвитку, перехід до якої не має для України альтернатив, може реалізовуватися тільки за умови використання принципу забезпечення екологічної безпеки всіх суб'єктів економічних відносин, що передбачає, в тому числі, забезпечення гарантій компенсації збитків, що виникають унаслідок порушення норм та правил раціонального природокористування та екологічної безпеки.
Економічна самостійність суб'єктів господарювання визначає потребу в регулюванні взаємовідносин між ними на базі адекватного відображення існуючих реалій їхнього впливу на навколишнє природне середовище. В той же час методологічна незавершеність і відсутність повноцінної нормативно-законодавчої бази знижує ефективність і обмежує сферу застосування того чи іншого інструмента в загальній системі економічних регуляторів екологічної безпеки. В такому контексті правомірна постановка задачі про удосконалювання і розвиток механізмів і інструментів, що забезпечують екологічну безпеку, в тому числі, розробки ринкових механізмів регулювання екологічного ризику і введення страхування екологічних ризиків у загальну систему таких механізмів.
В останні роки спостерігається інтенсифікація наукових досліджень і експериментальних прикладних розробок щодо проблем страхування екологічних ризиків, значний внесок в їхній розвиток вносять вітчизнянні і закордонні наукові школи економістів-екологів, найбільш відомі серед яких такі: Сумський державний університет, Сумський державний аграрний університет, Українська академія банківської справи, Рада по вивченню продуктивних сил України, Інститут економіки промисловості, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, Інститут проблем ринку РАН та ін.
На даний час можна констатувати зрушення в практичному рішенні проблеми екологічного страхування в Україні: розроблено проект Закону про екологічне страхування; уже діє цілий ряд законодавчих актів, що встановлюють відповідальність за забруднення навколишнього природного середовища, наприклад, що реалізують механізм обов'язкового страхування при транспортуванні небезпечних речовин і експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Страхування в системі економічних механізмів забезпечення екологічної безпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок