Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ БЕЗСЛОВНИКОВОГО ТЕСТУВАННЯ ЦИФРОВИХ СИСТЕМ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ БЕЗСЛОВНИКОВОГО ТЕСТУВАННЯ ЦИФРОВИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ БЕЗСЛОВНИКОВОГО ТЕСТУВАННЯ ЦИФРОВИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство промислової політики України
Державне підприємство“
Науково-виробнича корпорація
"Київський інститут автоматики"”
Кльоц Юрій Павлович
УДК 004.3:004.891.3
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ
БЕЗСЛОВНИКОВОГО ТЕСТУВАННЯ
ЦИФРОВИХ СИСТЕМ
05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Локазюк Віктор Миколайович,
Хмельницький національний університет,
завідувач кафедри системного програмування.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Дрозд Олександр Валентинович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри комп’ютерних інформаційних систем та мереж
- кандидат технічних наук,
Ушаков Віктор Олександрович,
ДП Науково-виробнича корпорація “Київський інститут автоматики”,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: - Національний університет "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України, кафедра електронно-обчислювальних машин, м. Львів.
Захист відбудеться 11 квітня 2007р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради к 26.818.01 ДП “НВК "Київський інститут автоматики"” за адресою : 04107, Київ-107, вул. Нагірна, 22, корп. 1., к.219.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 04107, Київ-107, вул. Нагірна, 22, ДП “НВК "Київський інститут автоматики"”, вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДП “НВК "Київський інститут автоматики"”.
Автореферат розісланий 9 березня 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат технічних наук Л.П. Тронько


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку техніки характеризується інтенсивним впровадженням цифрових систем в різні сфери життєдіяльності людини. Складність та різноманітність задач, що вирішуються цифровими системами, зумовлює високі вимоги до їх якості та надійності. Потрібні показники якості та надійності, в свою чергу, не можуть бути забезпечені без використання ефективних методів та засобів діагностування на різних етапах виробництва та експлуатації цифрової обчислювальної техніки.
Вагомий внесок в розвиток теорії і практики технічної діагностики обчислювальних систем внесли зарубіжні та вітчизняні вчені Пархоменко П. П., Сагомонян Е. С., Гуляєв В. А., Мозгалевський А. В., Тоценко В. Г., Романкевич О. М., Савченко Ю. Г., Кривуля Г. Ф., Володарський Е. Т., Цапенко М. П., Кіншт Н. В., Ксенз С. П., Байда М. П., Малишенко Ю. В., Чіпуліс В. П., Шаршунов С. Г., Давидов П. С., Харченко В. С., Дрозд А. В., Локазюк В. М., Хорвуд В., Бостром С., Кінгз І., Майєрс Г., Олби А. та інші.
Дослідження особливостей різноманітних методів пошуку несправностей цифрових систем показує, що найбільше ускладнень на етапі підготовки вихідних даних для діагностування виникає в ході складання словників несправностей, в яких містяться перелік можливих несправних станів об’єкта діагностування та характерні ознаки прояву несправностей, що дозволяють відрізнити кожен з цих станів від іншого. Виникнення ускладнень пояснюється наступними чинниками.
Теоретичне прогнозування всіх можливих несправностей сучасних цифрових систем та визначення особливостей прояву цих несправностей за різних вихідних умов є задачею надзвичайно складною і, в більшості випадків, такою, що практично не може бути вирішена. Це, в свою чергу, не дозволяє виконати формування достатньо повних словників несправностей.
Значним недоліком існуючих методів діагностування є необхідність зберігання в словниках несправностей великих обсягів надлишкової інформації, яка пояснюється наступними причинами:
-
при необхідності визначення лише одного поточного стану об’єкта діагностування, для встановлення достовірного діагнозу в словниках несправностей повинна зберігатися інформація, яка дозволяє ідентифікувати всі можливі стани цифрової системи;
-
складність внутрішньої структури та обмежена кількість доступних контрольних точок сучасних цифрових систем потребує розробки для розрізнення можливих станів об’єкта діагностування тестових послідовностей великих об’ємів, що потребує включення до словників несправностей великої кількості відповідних реакцій для кожного стану (цей недолік може бути певною мірою усунений за рахунок використання засобів сигнатурного аналізу);
-
характер можливих несправностей цифрових систем значною мірою залежить від його внутрішньої структури та особливостей використаної елементної бази, що призводить до необхідності розробки та зберігання окремого словника несправностей для кожного виду об’єктів діагностування;
-
зміна в процесі діагностування складу контрольних точок призводить до необхідності корегування або заміни словників несправностей;
-
в більшості випадків в ході діагностування достатньо визначити несправний компонент або компоненти без класифікації типу їх внутрішніх несправностей, оскільки внесення змін в внутрішню структуру компонента неможливе і, відповідно, неможливе усунення дефекту без заміни несправного компонента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ БЕЗСЛОВНИКОВОГО ТЕСТУВАННЯ ЦИФРОВИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок