Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ 12-14 РОКІВ, В ПОЗАКЛАСНИХ ФОРМАХ ЗАНЯТЬ В УМОВАХ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ 12-14 РОКІВ, В ПОЗАКЛАСНИХ ФОРМАХ ЗАНЯТЬ В УМОВАХ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ 12-14 РОКІВ, В ПОЗАКЛАСНИХ ФОРМАХ ЗАНЯТЬ В УМОВАХ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
УДК: 796.093.52-053.8
ГАЛАЙДЮК Микола Ананійович
ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ
12-14 РОКІВ, В ПОЗАКЛАСНИХ ФОРМАХ ЗАНЯТЬ
В УМОВАХ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Луцьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
КУЦ Олександр Сергійович, Вінницький
державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сергієнко Леонід Прокопович, заступник директора Миколаївського гуманітарного інституту Українського морського технічного університету
ім. адмірала Макарова;
кандидат педагогічних наук, доцент
Вацеба Оксана Михайлівна, проректор з наукової роботи і зовнішніх зв’язків Львівського державного інституту фізичної культури.
Провідна установа - Державний науково - дослідний інститут фізичної
культури і спорту, м. Київ.
 
Захист дисертації відбудеться “5” липня 2000 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 32.051.02 Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: 63021, м. Луцьк, вул. В. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (63021, м. Луцьк, вул. В. Винниченка, 30).
Автореферат розіслано “5” травня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Цьось А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чорнобильська катастрофа поставила перед суспільством цілу низку економічних, соціальних і екологічних проблем. Сьогодні окремі регіони України характеризуються різним ступенем радіоактивного забруднення. При цьому наукові спостереження щодо біологічного впливу іонізуючого випромінення свідчать про те, що будь-яке радіоактивне забруднення довкілля негативно впливає на фізичний стан дитячого організму (В.П. Антонов, 1989; В.А. Барабой, 1988; О.А. Ковальова, 1997 та ін.). Накопичені факти переконливо свідчать про зменшення кількості здорових дітей, зростання хронічних захворювань різних нозологічних форм як дорослого, так і дитячого населення.
Не маючи можливості кардинально змінити умови проживання в зоні радіаційного контролю, в якій і тепер мешкають діти, доцільно задіяти всі доступні засоби й методи для оздоровлення і підвищення фізичного рівня, резистентності до впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища (Т.І. Баранова, 1996; А.А. Гужаловський, 1992; О.А. Ковальова, 1997; С.А. Лимарь, Н.В. Мініна, 1994 та ін.).
За результатами низки досліджень, простежується негативна тенденція погіршення фізичного стану і здоров’я дітей, що призводить до фізичного виснаження, зниження стресостійкості, сповільнення розвитку розумових здібностей дітей (Ю.А. Александровський, 1995; Ю.Г. Антипкін, 1996; В.В. Антоненко, 1992; Л.Г. Говорухіна, 1998 та ін.). При цьому, як відзначають науковці /О.С. Куц, 1997; С.А. Полієвський, 1998/, варто враховувати, що значною мірою погіршення фіф здоров’я дітей пояснюється радіаційною кінезофобією, а не прямим впливом радіації на організм.
Нагромаджено значний науково-методичний матеріал щодо організації процесу фізичного виховання підлітків та використання різних форм, засобів і методів, які сприяють повноцінному фізичному розвиткові й стану здоров’я дітей в екологічно несприятливих умовах. Проте, тільки в окремих працях є рекомендації щодо організації занять фізичними вправами в радіоекологічних умовах.
Разом з тим, слід відзначити суперечливість думок з питань норм і режимів рухової активності, регламентації навантажень та критеріїв диференціації фізичних вправ для дітей у зоні підвищеної радіації. У літературі відсутні дані
досліджень, які б характеризували особливості організації фізичного виховання школярів у позакласних заняттях, збереження й зміцнення здоров’я дітей внаслідок раціонально організованої позаурочної рухової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ 12-14 РОКІВ, В ПОЗАКЛАСНИХ ФОРМАХ ЗАНЯТЬ В УМОВАХ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок