Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ СВІТ ПАСТЕРНАКА-ЛІРИКА

ХУДОЖНІЙ СВІТ ПАСТЕРНАКА-ЛІРИКА

Назва:
ХУДОЖНІЙ СВІТ ПАСТЕРНАКА-ЛІРИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,35 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.І.І. МЕЧНИКОВА
ІВАНОВА Олена Андріївна
УДК 882 (092) ПАСТЕРНАК
ХУДОЖНІЙ СВІТ ПАСТЕРНАКА-ЛІРИКА
Спеціальність 10.01.02 – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім.І.І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник -
кандидат філологічних наук, доцент
Черноіваненко Євген Михайлович,
Одеський національний університет ім.І.І. Мечникова,
доцент кафедри теорії та методики
викладання літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Газизова Аміна Абдулаївна,
Московський педагогічний державний університет,
професор кафедри російської літератури ХХ століття;
кандидат філологічних наук, доцент
Сауленко Людмила Лук’янівна,
Одеський державний політехнічний університет,
доцент кафедри культурології.
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра російської літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 “ жовтня 2000 року о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім.І.І. Мечникова за адресою: 65058, м.Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд.91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім.І.І. Мечникова (65057, м.Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “ 19 ” вересня 2000 року.
Виконуючий обов ‘язки вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Тхор Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У представленому дослідженні розглядається лірика Б.Пастернака як художній світ, і присвячене воно вивченню даної поетичної системи виключно в зазначеному ракурсі. Вбачається, що подібний кут зору є особливо репрезентативним для вивчення своєрідності будь-якого художнього явища, відтак залишається актуальним для літературознавства, що продовжує пошуки продуктивних методів аналізу результатів творчої діяльності митців. Осмислення художньої системи Пастернака-лірика як неповторного мистецького витвору з виявленням тих якостей, котрі визначають його художню цінність, вельми важливе для історико-літературної науки. За останній час її збагачено доволі серйозними і глибокими знаннями про унікальність художнього досвіду поета, але водночас не позбавлено необхідності нового осягнення цього явища, потреби нового вирішення вже поставлених питань та знаних проблем.
Борис Пастернак безперечно належить до тих персоналій історії словесності, котрим у літературному процесі нинішнього століття відведено головні ролі. Однак, залишаючись органічним у загальнокультурному контексті ХХ століття, він являє собою поодиноку постать завдяки так званій “фатальній оригінальності” (кажучи словами самого поета), а його творчість, перебуваючи в спектрі найактуальніших тенденцій розвитку сучасної літератури, прикметна найвищим ступенем художньої своєрідності, що спонукає дослідників до все нових осягнень цього феномену.
Рецепції творчого доробку Пастернака свідчать, що актуальність митця в сучасному літературознавстві забезпечується не лише статусом одного з найвизначніших російських письменників ХХ століття, не тільки світовими масштабами таланту, але передусім тим, що його мистецтво усвідомлюється як невичерпний матеріал і для історико-літературних, і для теоретико-методологічних висновків та узагальнень. Прикметно, що помітні своєю значущістю події в літературознавчому процесі нерідко виявлялися спродукованими вивченням творчості саме цього митця, що збагатило філологію не лише науковими спостереженнями над пастернаківською художньою системою, але й оновленням розвитку теоретико-літературознавчої думки (В. Топоров, І.Смирнов, А. Жолковський).
Естетична цінність творчої спадщини Пастернака очевидна для сучасної науки, в якій є чимала кількість серйозних та глибоких досліджень створеної митцем художньої системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ СВІТ ПАСТЕРНАКА-ЛІРИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок