Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЛИСТЯ ЕВКАЛІПТУ ПРУТОВИДНОГО

СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЛИСТЯ ЕВКАЛІПТУ ПРУТОВИДНОГО

Назва:
СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЛИСТЯ ЕВКАЛІПТУ ПРУТОВИДНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ П.Л. ШУПИКА
КОШОВИЙ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 615.32:582.883.4:581.45
СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЛИСТЯ ЕВКАЛІПТУ ПРУТОВИДНОГО
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії природних сполук Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: | доктор фармацевтичних наук, професор
Комісаренко Андрій Миколайович,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри хімії природних сполук
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, старший науковий співробітник
КОНОВАЛОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
Медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідуюча кафедрою фармацевтичної хімії та фармакогнозії
доктор фармацевтичних наук, старший науковий співробітник
МАРТИНОВ АРТУР ВІКТОРОВИЧ
Інститут мікробіології та імунології
ім. І.І.Мечникова АМН України, вчений секретар
Захист відбудеться „__21__”__грудня__ 2007 р. о _11.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий „__15__”_листопада_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Б. Пилипчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності та якості фармацевтичного забезпечення населення є актуальною задачею фармації. В умовах обмеженості природних ресурсів спостерігається тенденція створення нових лікарських препаратів шляхом комплексної переробки рослинної сировини. Такий підхід дозволяє розширити номенклатуру вітчизняних препаратів, раціонально використовувати природні ресурси, підвищити рентабельність виробництва та зменшити його негативний вплив на навколишнє середовище.
В Україні та Російській Федерації зареєстровано більше 50 препаратів на основі біологічно активних речовин (БАР) листя евкаліпту, з них 10 – вітчизняного виробництва, але в промисловості використовують лише речовини терпенової природи. Так, щорічно після виробництва густого екстракту хлорофіліпту в Україні близько 25 тон шроту листя евкаліпту прутовидного (Eucalyptus viminalis Labill.) стають відходами, не зважаючи на те, що він ще містить значну кількість БАР з гідрофільними властивостями. Тому виникає необхідність дослідження БАР листя Eucalyptus viminalis Labill. з метою визначення можливості створення нових лікарських засобів з антимікробною, протизапальною та анаболічною активністю шляхом комплексної переробки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом проблемної комісії "Фармація" МОЗ та АМН України і є фрагментом комплексної науково-дослідної роботи Національного фармацевтичного університету „Фармакогностичне вивчення біологічно активних речовин, створення лікарських засобів рослинного походження” (номер державної реєстрації 0103U000476).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було системне вивчення біологічно активних речовин листя евкаліпту прутовидного (Eucalyptus viminalis Labill.) та визначення можливості створення на їх основі нового лікарського засобу шляхом комплексної переробки. Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
- проаналізувати та узагальнити дані первинних джерел з ботанічної характеристики, ареалів розповсюдження, вивчення хімічного складу та застосуванню в медицині роду Eucalyptus L'Hеr;
- провести попереднє дослідження хімічного складу листя, шроту листя Eucalyptus viminalis Labill. та сухого екстракту „Евкабол”, отриманого комплексною переробкою;
- виділити та ідентифікувати ряд БАР з листя, шроту листя Eucalyptus viminalis Labill.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЛИСТЯ ЕВКАЛІПТУ ПРУТОВИДНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок