Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Містобудівне РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ І ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Містобудівне РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ І ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Назва:
Містобудівне РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ І ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Плешкановська Алла Михайлівна
УДК 711.55
Містобудівне РЕГУЛЮВАННЯ
ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ І ЗАБУДОВИ
МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ
05.23.20 – Містобудування та територіальне планування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
Фільваров Генріх Йосипович
Директор Інституту Урбаністики в м.Києві
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Клюшниченко Євген Єлисійович
Директор НДПІмістобудування
Кандидат архітектури
Нечаєва Тетяна Серафимівна
Заступник начальника управління
містобудівної політики Держбуду України
Провідна установа: Державний університет “Львівська політехніка”
Захист відбудеться “20” жовтня 2000р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ-37, Повітрофлотський пр-т.,31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ-37, Повітрофлотський пр-т.,31.
Автореферат розісланий “20” вересня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Ісаєв О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Територія, як первинна основа виникнення цивілізації, розвитку виробничих сил і арена громадських відносин, є об’єктом дослідження та розгляду багаточисельних дисциплін, пов’язаних з економікою, історією, соціологією, географією та ін.
Особливо важливу роль відіграє територія як фактор суспільного розвитку, в міських поселеннях, де сконцентровано до 70-80%% соціально-економічного потенціалу розвитку країни.
В умовах перебудови системи економічних відносин, нової соціальної політики значно змінилося відношення до міської території як до однієї з важливих складових ресурсного потенціалу розвитку міста. Міська територія виступає одним з основних критеріїв міського розвитку, оскільки вона, з одного боку, має якість багатоцільового ресурсу, призначеного для різних видів використання, а з іншого боку, характеризується своєю обмеженістю. Земля, міська територія все активніше починає виступати в якості товару в системі ринкових відносин, які тільки починають формуватися, до того ж, товару з унікальними специфічними властивостями.
Саме тому управління раціональним використанням територіальних ресурсів міст потребує розробки відповідних науково-практичних основ забезпечення цього управління.
У зв’язку з цим, коло містобудівних критеріїв стосовно використання території потребує суттєвого розширення, включаючи екологічні, соціальні, а, в окремих випадках, і політичні цілі. Оцінка ефективності використання території на локальному рівні, яка була основною в контексті планової економіки і зводилась лише до доведення щільністних характеристик використання території до нормативних, повинна бути розширена і розглянута на тлі інтересів територіальної організації всіх функціональних підсистем міста, тобто бути узгодженою з раціональною планувальною організацією міста в цілому.
Аналіз проектної практики, наукових розробок свідчіть про недостатнє вивчення цього питання та необхідність виконання спеціальних досліджень, спрямованих на методологічне забезпечення раціонального функціонального використання міських територій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконане дослідження безпосередньо пов’язано з галузевими програмами по містобудуванню, що виконуються у розвиток Указу Президента України “Про приорітетні напрямки в містобудуванні”, Законів України “Про основи містобудування, “Про планування та забудову територій”, Постанови Верховної Ради України “Про концепцію сталого розвитку населених пунктів України”. Основні результати дослідження використані при виконанні та розробці:
-
“Експериментального проекту планування і забудови м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Містобудівне РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ І ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок