Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКА, НІМЕЦЬКА ТА ВІРМЕНСЬКА ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ НА ПОКУТТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – 30-ТІ РР. ХХ СТ.)

ПОЛЬСЬКА, НІМЕЦЬКА ТА ВІРМЕНСЬКА ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ НА ПОКУТТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – 30-ТІ РР. ХХ СТ.)

Назва:
ПОЛЬСЬКА, НІМЕЦЬКА ТА ВІРМЕНСЬКА ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ НА ПОКУТТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – 30-ТІ РР. ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
ПАНЬКІВ ІГОР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 572.9У 39 (477.83/.86)
ПОЛЬСЬКА, НІМЕЦЬКА ТА ВІРМЕНСЬКА ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ
В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ
НА ПОКУТТІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – 30-ТІ РР. ХХ СТ.)
Спеціальність 07.00.05 – етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано – Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі етнології і археології Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівникУ член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук, професор
Павлюк Степан Петрович,
Інститут народознавства НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Красівський Орест Якубович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент
Комар Володимир Леонович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри історії слов’ян
Захист відбудеться 10 грудня 2007 року о 11.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.02 у конференц-залі Будинку вчених Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий 8 листопада 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради K 35.051.02
кандидат історичних наук, доцент Райківський І.Я.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Україна, розташована в центрі Європи та на перехресті торгових шляхів, зазнавала постійних вторгнень і завоювань своїх територій сусідами. Це, звичайно, накладало свій відбиток на її етнічний склад. Будучи моноетнічною, Україна завжди була територією, на якій жили представники різних етнічних меншин, котрі користувалися рівними правами з українцями. Таким чином етнічний склад нашої держави створювався протягом багатьох століть. Особливо активно цей процес відбувався в українських реґіонах, розділених між іншими державами, де селилися перш за все представники титульних етносів метрополій і ті, кого запрошували сюди панівні уряди цих держав. У ході історичного розвитку змінювалась структура етноменшин, відбувалися відповідні взаємовпливи між ними. Тому представники інших народів, що проживали і проживають в Україні, залишили свої нашарування у мові, культурі та побуті, історичному розвиткові. З метою подальшого гармонійного співжиття населення нашої країни, його всебічного розвитку історики, етнологи та інші фахівці вивчають етнічні і культурні особливості різнонаціонального загалу на теренах України.
Не обминули ці процеси і покутські землі. У структурі населення реґіону протягом другої половини ХІХ – 30-х рр. ХХ ст. чисельністю й особливостями розселення, господарським та культурно-побутовим життям вирізнялися як представники християнських (поляки, німці, вірмени), так і юдейських (євреї, караїми) меншин. Їхнє заселення почалося з часів Київської Русі і проходило кількома хвилями, що були характерні для тієї чи іншої етнічної меншини. Причому воно мало маятниковий характер – то збільшуючи свою кількість в силу історичних чи економічних причин, то зменшуючи її. Культура і побут населення етноменшин на Покутті на сьогодні вивчені недостатньо. Актуальність роботи посилюється і можливістю врахування її результатів у сучасній українській етнополітиці та практиці державотворення.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане у відповідно до плану наукових досліджень Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника „Етнополітичні трансформації в Україні (Західноукраїнські землі в кінці ХІХ – на початку ХХІ століття)“.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКА, НІМЕЦЬКА ТА ВІРМЕНСЬКА ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ НА ПОКУТТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – 30-ТІ РР. ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок