Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУМИННИХ НАГНІТАЧІВ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУМИННИХ НАГНІТАЧІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУМИННИХ НАГНІТАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сумський державний університет
Роговий Андрій Сергійович
УДК 621.22:621.694
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
СТРУМИННИХ НАГНІТАЧІВ
05.05.17 - гідравлічні машини та гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному
університеті імені Володимира Даля
(СНУ ім. В. Даля), кафедра “Гідрогазодинаміка“
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сьомін Дмитро Олександрович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
кафедра “Гідрогазодинаміка”, професор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Батлук Вікторія Арсеніївна,
Національний університет
„Львівська політехніка”,
кафедра “Охорона праці”, професор
кандидат технічних наук, професор
Євтушенко Анатолій Олександрович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри прикладної
гідроаеромеханіки
Провідна установа: Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”,
м. Харків
Захист відбудеться “14 ”червня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р. - Корсакова, 2, СумДУ. З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий: “11” травня 2007 р.
Вчений секретарспеціалізованої вченої ради Савченко Є. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У більшості технологічних процесів різних галузей промисловості таких, як вугільна, хімічна, теплоенергетична, сільське господарство, транспорт перекачування різних одно- і багатофазних середовищ здійснюється насосами, ефективність роботи яких істотним образом обумовлює і ефективність виробництва. На привод насосів витрачається до 20 % електроенергії, що виробляється в Україні. Сферою їх застосування є практично всі галузі промисловості і сільського господарства. Причинами, що знижують або обмежують експлуатаційні якості динамічних насосів є несприятливі умови експлуатації і різні негативні впливи з боку зовнішнього і робочого середовищ такі як: ударні навантаження, вібрація, хімічна агресивність і висока температура рідин, наявність абразивних часток у середовищах, що перекачуються. Ці впливи призводять до швидкого зносу механічних робочих органів насосів, а при перекачуванні газорідинних сумішей з великим вмістом газу – до зриву параметрів роботи. Так у вуглезбагаченні шламові насоси виходять з ладу (відповідальні вузли) вже через 2 тижні, а у системах транспортування вугільного пилу до ТЕС камерні насоси – вже після 60 годин роботи (клапани випуску повітря) .
Струминні насоси мають такі достоїнства як: високі показники надійності і довговічності, значення яких в багато разів перевищує надійність і довговічність насосів з механічними рухливими робочими органами, простота конструкції, можливість роботи на сумішах різного сполучення і концентрації фаз. Однак, істотними недоліками струминних насосів, є низький коефіцієнт корисної дії, що не перевищує 30 %, а досяжні параметри роботи струминних насосів на газі обмежені особливостями надзвукових течій.
Таким чином, удосконалювання енергетичних характеристик струминних нагнітачів є актуальною задачею, рішенням якої є пошук більш ефективних принципів передачі енергії і відповідних технічних рішень у конструюванні струминних нагнітачів для перекачування одно- і багатофазних середовищ, якими є, розроблені і досліджені у роботі струминні насоси з вихровою робочою камерою, названі нами, струминно-вихровим насосами (НСВ).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до плану науково-дослідних робіт Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля як частина держбюджетної теми кафедри “Гідрогазодинаміка” “Удосконалювання гідравлічних характеристик, методів розрахунку і моделювання гідромашин, гідроприводів, гідравлічних і пневматичних засобів і систем” (БР-11-2005), а також в рамках програми досліджень філіалу Інституту Гідромеханіки НАН України і СНУ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУМИННИХ НАГНІТАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок