Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гігієнічна регламентація лакофарбових матеріалів, призначених для застосування в будівництві (умови праці, критерії безпеки, класифікація, контроль)

Гігієнічна регламентація лакофарбових матеріалів, призначених для застосування в будівництві (умови праці, критерії безпеки, класифікація, контроль)

Назва:
Гігієнічна регламентація лакофарбових матеріалів, призначених для застосування в будівництві (умови праці, критерії безпеки, класифікація, контроль)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут медицини праці АМН України
Туркіна Віра Артурівна
УДК 613.4:667.6:615.9
Гігієнічна регламентація лакофарбових матеріалів,
призначених для застосування в будівництві
(умови праці, критерії безпеки, класифікація, контроль)
14.02.01-Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник: кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник
кузьмінов Борис павлович,
Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України,
завідувач лабораторії промислової токсикології
офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Чекаль Віктор Микитович,
Інститут гігієни і медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Леоненко Ольга Броніславівна,
Інститут медицини праці АМН України,
провідний спеціаліст
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра гігієни праці та профзахворювань, м. Київ
захист відбудеться 21.05.2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 при Інституті медицини праці АМН України (01033, м.Київ, вул. Саксаганського, 75).
з дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75)
автореферат розісланий 18.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Степаненко А. В.


Актуальність теми. Основною відмінністю будівельних та ремонтних робіт на сучасному етапі є максимальне використання матеріальних можливостей для задоволення широкого спектру прагматичних потреб та естетичних смаків населення. Ця ситуація має два напрямки:
-
прогресивне збільшення питомої ваги імпортної сировини та продукції, в т. ч. і лакофарбової;
-
високий обсяг будівельних та ремонтних робіт, в т. ч. із застосуванням лакофарбових матеріалів (ЛФМ) переважно на основі приватної ініціативи та безпосередньої участі населення у малярних роботах.
переважна більшість наукових публікацій висвітлює питання оцінки ЛФМ, які застосовуються у виробничих умовах малярами-фахівцями (Штернгарц Р.Я., 1974; ретнев В.М., 1977; шафран Л.М. и др., 1998). При експертизі ЛФМ, які призначені для пересічних споживачів, критерії оцінки повинні бути більш жорсткими, оскільки у виробничих умовах ЛФМ використовуються робітниками, які ознайомлені з технологічними основами їх експлуатації та правилами безпечного поводження з ними, а в побуті не завжди можна гарантувати грамотне, а тим більш кваліфіковане застосування ЛФМ.
досвід регламентаційних досліджень ЛФМ показує (Глядеева Л.И., Дулебова И. Г., 1986; Кондратенко Т.А. и др., 1986), що більшість імпортних виробів не має повної ідентифікації хімічного складу, або їх повна рецептура є комерційною таємницею закордонних фірм. У таких випадках для надійного прогнозування відсутності шкідливого впливу на здоров'я людей того чи іншого полімерного матеріалу, зокрема ЛФМ, в умовах застосування та експлуатації пропонується проведення токсикологічних досліджень на лабораторних тваринах (Стяжкин В.М. и др., 1982). Специфіка визначення гігієнічних параметрів безпеки при лабораторних дослідженнях ЛФМ, зокрема коли йдеться про імпортні вироби, полягає у необхідності отримання результатів у максимально короткі терміни. Крім того, сучасні можливості у технології виробництва ЛФМ обумовлюють впровадження великого обсягу різноманітних за рецептурою композицій, що визначає широкі межі коливань значень гігієнічних параметрів даного виду продукції. Тому існує необхідність у їх системному аналізі та встановленні імовірних закономірностей тих чи інших негативних проявів дії ЛФМ на здоров'я людини в залежності від основних рецептурних компонентів.
За своєю природою ЛФМ - це багатокомпонентні композиції, для яких існує декілька способів нанесення на поверхню, яка фарбується. під час застосування і експлуатації складові ЛФМ потрапляють в організм людини різними шляхами, існує загроза гострих та пролонгованих типів дії, відбувається контакт з населенням різних вікових груп та стану здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Гігієнічна регламентація лакофарбових матеріалів, призначених для застосування в будівництві (умови праці, критерії безпеки, класифікація, контроль)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок