Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ДОПИТЛИВОСТІ УЧНІВ 1 КЛАСУ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ДОПИТЛИВОСТІ УЧНІВ 1 КЛАСУ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ДОПИТЛИВОСТІ УЧНІВ 1 КЛАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки АПН України
ЛІННІК ОЛЕНА ОЛЕГІВНА
УДК 373.31.03
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ДОПИТЛИВОСТІ
УЧНІВ 1 КЛАСУ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гавриш Наталія Василівна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Кодлюк Ярослава Петрівна,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, професор кафедри педагогіки і методики початкового навчання;
кандидат педагогічних наук
Коваль Ніна Степанівна,
Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України, старший науковий співробітник лабораторії початкової освіти.
Провідна установа: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, кафедра загальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 25 січня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 20 грудня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається концептуальними положеннями Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Закону України “Про освіту”, у яких проголошено побудову навчально-виховного процесу на засадах демократії, гуманізації, інтеграції. Відтак, основною метою навчання виступає розвиток інтересу до пізнання, формування в учнів навичок самоосвітньої діяльності. В оновленій, реформованій українській школі дитина має стати суб’єктом пізнання, що наповнене діяльнісним змістом.
У зв’язку з переорієнтацією мети освіти та відповідним зміщенням акцентів з пріоритетів формування знань, умінь та навичок на домінування компетентнісного підходу гостро постає необхідність створення оптимальних умов розвитку означених якостей, починаючи з першого класу, учнями якого на сучасному етапі є шестирічки. Діти цього віку знаходяться на межі між дошкільним та шкільним періодом, їх психологічні особливості суттєво відрізняються від особливостей семирічних дітей, тому залучення їх до шкільного навчання потребує підсиленої уваги. Водночас у перших класах навчаються учні, яким уже виповнилося сім років, що призводить до загострення проблеми та вимагає перегляду моделі навчання й виховання першокласників, пошуку шляхів і засобів розвитку допитливості, інтересів, самостійності, активності; організації життєвої й пізнавальної діяльності на засадах творчості, оскільки творчість є природним середовищем для дітей.
Деякі аспекти навчання першокласників досліджені сучасними психологами та педагогами: адаптація до шкільного життя (О. Боделан, О. Проскура, Г. Цукерман); проблема мотивації (Л. Божович, Н. Зубалій, А. Маркова, Н. Пророк); пізнавального інтересу (Н. Бібік, О. Дусавицький, Н. Морозова, Г. Щукіна); організація пізнавальної діяльності (Т. Байбара, В. Бондар, В. Лозова, О. Савченко, В. Сухомлинський); навчання в співробітництві (Ш. Амонашвілі, Л. Бондар, Г. Цукерман) тощо. Проте недостатньо розробленими залишаються дидактичні умови розвитку потребнісно-мотиваційної сфери першокласників, зокрема допитливості – передумови пізнавального інтересу та самоосвітньої діяльності, природної якості дитини, що зароджується в дошкільному віці та набуває розвитку у віці шести-семи років.
Вивченню природи допитливості присвячені психологічні, педагогічні дослідження, методичні розробки, у яких допитливість розглядається в межах потребнісно-мотиваційної сфери особистості: як стадія пізнавального інтересу (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ДОПИТЛИВОСТІ УЧНІВ 1 КЛАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок