Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ І-ІІ СТУПЕНІВ

ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ І-ІІ СТУПЕНІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ І-ІІ СТУПЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,68 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
Онищук Людмила Анатоліївна
УДК 371.113: 331.101.4
ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ І-ІІ СТУПЕНІВ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України,
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, головний спеціаліст відділу дидактики професійної освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України,
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет імені П.Тичини, професор кафедри дошкільної педагогіки
доктор педагогічних наук, професор,
Олійник Віктор Васильович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, ректор
доктор психологічних наук, професор,
Карамушка Людмила Миколаївна,
Інститут психології імені Г.С. Костюка, завідувач лабораторії організаційної психології.
Провідна установа: Житомирський державний університет імені І.Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “ 16 ” лютого 2006 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 5 ” січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.Г. Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь розробленості проблеми. Формування загальнолюдських ціннісних орієнтацій і гуманістичного мислення – історично зумовлена необхідність перебудови системи освіти в Україні. Вона орієнтується на гуманістичну мету – гармонійний розвиток особистості та оновлення багатьох сфер її життєдіяльності і залежать від ефективної реалізації такої форми соціально-педагогічної діяльності, як управління освітньою галуззю.
Соціально-педагогічний аспект заявленої проблеми актуалізують: нова парадигма розвитку людства, відповідно до якої людина визнана найвищою цінністю, а положення про її добробут є основним критерієм оцінки суспільних відносин; логіка гуманного розвитку управління галуззю освіти, що вимагає пошуку його оптимальної моделі та орієнтує управлінців різних рівнів на зміцнення й утвердження головних феноменів гуманізму – загальнолюдських норм моралі і гуманних взаємин між учасниками навчально-виховного процесу.
У цьому контексті проблема гуманізації управління загальноосвітніми навчальними закладами переходить у сферу пріоритетних державних інтересів, сутність яких зафіксована у Конституції України, Державній національній програмі “Освіта (Україна ХХІ століття)”, Національній доктрині розвитку освіти в Україні, Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, і потребує невідкладного розв’язання.
Аналіз діяльності загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів показав, що внутрішньошкільне управління визначає фактори впливу на якість шкільної освіти, забезпечує установі відкритість, тісний взаємозв’язок із соціальним середовищем, ураховує освітні запити різних верств населення, сприяє гуманізації управління освітньою галуззю. Водночас, управлінська культура керівників загальноосвітніх навчальних закладів нерідко не співвідноситься з новими вимогами школи, яка оновлюється на принципах розвитку, відкритості, диференціації, демократії та гуманізму; не забезпечує ефективність і динамічність педагогічної системи, яка, перебуваючи в рамках старих організаційних форм, не може подолати розрив між її декларативними цілями і реальним станом справ.
Наявність цих і виникнення нових суперечностей в управлінні освітньою галуззю значною мірою спричинені недосконалістю системи підготовки і перепідготовки управлінських кадрів, механізму відбору майбутніх управлінців до школи резерву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ І-ІІ СТУПЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок