Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ТА ДІЯ ВМОНТОВАНИХ СТАБІЛІЗАТОРІВ В УМОВАХ РИНКУ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ТА ДІЯ ВМОНТОВАНИХ СТАБІЛІЗАТОРІВ В УМОВАХ РИНКУ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ТА ДІЯ ВМОНТОВАНИХ СТАБІЛІЗАТОРІВ В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Похилюк Василь Вікторович
УДК 330.101.54: [338.242.4: 339.13. 024]
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ТА ДІЯ ВМОНТОВАНИХ
СТАБІЛІЗАТОРІВ В УМОВАХ РИНКУ
Спеціальність: 08.01.01 - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Полтавському університеті споживчої кооперації України (м. Полтава), на кафедрі економічної теорії.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
НІКОЛЕНКО Сергій Степанович
Полтавський університет споживчої кооперації
України, проректор з науки і міжнародних зв'язків
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор КРИВЕНКО Лариса Володимирівна Українська академія банківської справи Національного банку України (м. Суми), завідувач кафедри регіональної економіки.
кандидат економічних наук, доцент, ДМИТРИЧЕНКО Лілія Іванівна, Донецький національний університет міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), професор кафедри економічної теорії.
Провідна установа - Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Київ), кафедра політекономії.
 
Захист відбудеться “23” квітня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.051.01. в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015 м. Донецьк вул. Челюскінців 198а ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.)
Автореферат розіслано “21” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність обраної теми визначається необхідністю практичного вирішення задач, пов'язаних з виходом із трансформаційної кризи, з розвитком вітчизняної економіки та вибором моделі державного регулювання економіки і методів її реалізації.
В умовах транзитивних перетворень набуває особливого теоретичного і практичного значення аналіз форм, методів та інструментів державного впливу на соціально-економічні процеси, ефективної взаємодії державного регулювання і механізмів саморегулювання ринку, побудова системи автоматичних, вмонтованих стабілізаторів сучасної ринкової економіки, визначення місця держави в управлінні динамікою національного господарства. Саме цим обумовлений вибір і актуальність теми дисертаційного дослідження.
Вмонтовані стабілізатори в умовах невизначеності економічної моделі України та політичного парламентського лобізму, являють собою в національній економіці найбільш об'єктивну форму впливу держави на перехідні процеси.
Важливу роль у визначенні напрямків дослідження, теоретичному та емпіричному опрацюванні проблеми мали погляди вчених класичної та неокласичної шкіл, монетаристів і особливо кейнсіанства та неокейнсіанства як школи ХХ-го століття, що привела до стабілізації економіки великих капіталістичних країн. Вагомий внесок у розвиток науки про регулювання економіки внесли праці зарубіжних вчених: Абалкіна А., Афанасьєва В., Гелбрейта К., Енгельса Ф., Кейнса Дж., Ламперта Хайнца, Леніна В., Лівшіца, А., Маркса К., Маршала А., Ойкена В., Осадчої І., Самуельсона П., Хайєка Ф., і ін. Значні наукові результати в області регулювання економіки отримані у дослідженнях вітчизняних науковців: Александрова А., Базилюка А., Богині Д., Богуцького О., Гальчинського А., Геєць В., Долішного М., Клімко Г., Лукінова І., Марцина В., Мочерного С., Палкіна Ю., Пилипчука М., Черняка В., і інших вчених. Проте не зважаючи на значний обсяг теоретичних розробок в області регулювання економіки, серед існуючих до тепер форм, методів та інструментів державного регулювання економіки залишаються невизначені особливості і процес дії вмонтованих стабілізаторів в перехідних економіках. Висока ступінь проблемності, теоретичне і практичне значення, висока потреба у впровадженні системи вмонтованих стабілізаторів у перехідних економіках зумовили вибір теми, мету та задачі дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ТА ДІЯ ВМОНТОВАНИХ СТАБІЛІЗАТОРІВ В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок