Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИЧНО-ПОПУЛЯЦІЙНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМИ РОЗВЕДЕННЯ СВИНЕЙ

ГЕНЕТИЧНО-ПОПУЛЯЦІЙНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМИ РОЗВЕДЕННЯ СВИНЕЙ

Назва:
ГЕНЕТИЧНО-ПОПУЛЯЦІЙНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМИ РОЗВЕДЕННЯ СВИНЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,49 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
Сметанін Володимир Тимофійович
УДК 636.4.082: 575.17
ГЕНЕТИЧНО-ПОПУЛЯЦІЙНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМИ РОЗВЕДЕННЯ СВИНЕЙ
03.00.15 – генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Чубинське – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий консультант – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Буркат Валерій Петрович,
Інститут розведення і генетики тварин УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Бондаренко Юрій Васильович, головний науковий співробітник відділу генетики, Інститут птахівництва УААН
доктор біологічних наук, професор
Дуган Олексій Мартем’янович, Національний Технічний Університет України “Київський політехнічний Інститут”, декан факультету біотехнології і біотехніки, завідувач кафедри промислової
біотехнології
доктор сільськогосподарських наук, професор
Димань Тетяна Миколаївна, Білоцерківський державний аграрний університет, завідуюча кафедри екотрофології
Захист відбудеться “ 19 ” грудня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН (08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.В. Мільченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатовікова практика тваринництва, ґрунтуючись на емпіричних підходах, виробила різні методи селекційно-племінної роботи, які дають змогу впливати на зміни генотипу і фенотипу тварин. Інтенсивна односпрямована селекція протягом багатьох поколінь призводить до значного звуження генетичної мінливості, що робить проблематичним подальше існування популяцій сільськогосподарських тварин. Підтримання їх у функціональному стані вимагає дедалі більшої наукоємності і витрат (Ю.П. Алтухов, 2003; В.П. Буркат, И.В. Гузев, 2002; П.Н. Прохоренко, И.А. Паронян, 2006).
Тому 1996 року під егідою ФАО при ООН 161 країна, а також Україна, на рівні керівників урядів підписала Конвенцію про біологічну різноманітність тварин, у якій визнається значення генетичних ресурсів свійських тварин і глобальної стратегії їх збереження, стверджується, що інтенсифікацію систем виробництва супроводжує тенденція до уніфікації порід і зникнення локально адаптованих популяцій. Відзначається, що проблеми з адаптацією порід підсилюються у зв’язку зі змінами клімату й антропогенного впливу, а людство ще більше матиме потребу в різноманітному генофонді.
Підкреслюється дефіцит теоретичних розробок у галузі збереження локальних порід і пропонується при їх описі проводити і генетично-молекулярний моніторинг, а також відійти від оцінок тварин за окремими ознаками, використовуючи для їх характеристики весь життєвий цикл у межах усієї популяції (Д.Т. Винничук, 1993; М.В. Зубец, 1988; В.В. Кириченко, П.П. Літун, А.А. Корчинський, та ін., 2003; FAO, 2001).
Необхідна спеціальна селекційна робота з формування генофонду популяції і стратегія підборів, що дозволяє планувати й одержувати очікувані генетичні комбінації в нащадках протягом декількох поколінь без утрати якості і пристосованості. Виникає потреба в об’єктивній характеристиці і розробці нових методів оцінки генофондів тварин, яких розводять, їх змін і генетичних процесів, що відбуваються на різних етапах селекції. При цьому актуальне використання генетичних маркерів, які дозволяють кількісно описувати популяції та їх структури, маркірувати конкретними алелями типи, лінії і родини, визначити філогенетичні взаємовідносини внутрішньопопуляційних структур і самих популяцій між собою (Е.М. Агапова, 1996; В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНО-ПОПУЛЯЦІЙНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМИ РОЗВЕДЕННЯ СВИНЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок