Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ АГРЕГАЦІЇ ПІРЕНУ

ОСОБЛИВОСТІ АГРЕГАЦІЇ ПІРЕНУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ АГРЕГАЦІЇ ПІРЕНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Крикунова Валентина Юхимівна
УДК 543.42
ОСОБЛИВОСТІ АГРЕГАЦІЇ ПІРЕНУ
02.00.04 – фізична хімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Філіалі Київського військового інституту управління та зв’язку (м. Полтава)
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Хахель Олег Альбінович, Філіал Київського військового інституту управління та зв’язку, провідний науковий співробітник науково-організаційно-го відділу, м. Полтава
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор хімічних наук, Педаш Юрій Федорович,
Науково-дослідний інститут хімії при Харківському Національному університеті ім.В.Н.Каразіна, завідувач відділу теоретичної хімії, м.Харків
кандидат хімічних наук, Літинський Григорій Борисович, Харківський військовий універси-тет, доцент кафедри хімії, м. Харків
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка, хімічний факультет, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “03”,березня 2000 р. о “14” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 064.051.14 Харківського Національного університету ім.В.Н.Каразіна (310077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського Національного університету ім.В.Н.Каразіна.
Автореферат розіслано “28”січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Логінова Л.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відмінною рисою агрегації ароматичних вуглеводнів є ексимероутворення. Ексимери - це фізичні димери молекул, стабільні лише в збудженому стані. Після дезактивації такі комплекси дисоціюють. Відома також властивість ароматичних вуглеводнів агрегувати і в формі стабільних в основному стані димерів. Закономірності утворення останніх і їх спектральні властивості до цього часу недостатньо вивчені, що й визначило мотиви проведення даної роботи.
З’ясування особливостей агрегації ароматичних вуглеводнів має як самостійне значення в галузі фотоніки молекулярних комплексів, так і практичну спрямованість для ряду застосувань ексимерної флуоресценції.
Вибір для досліджень пірену зумовлений наступними міркуваннями. Пірен виступає модельною сполукою для вивчення різних аспектів феномену ексимерів. Ексимери саме пірену були першими виявлені в ряду органічних хромофорів і, вподальшому, йому було присвячено більшість досліджувальницьких робіт з ексимерної тематики. Переважно їх результатами і були обгрунтовані основні положення, що стосуються молекулярних ексимерів.
За мету цієї роботи малося з’ясувати спектральними методами будову потенціальних поверхонь димеру пірену в основному й збудженому станах при агрегації хромофору в кристалічній фазі, рідких розчинах та полімерному середовищі.
Для досягнення поставленої мети вирішувався ряд задач:
-
вивчення концентраційних залежностей в спектрах флуоресценції і поглинання піренвмісних систем;
-
визначення сталої мономер-димерної рівноваги для пірену в органічних розчинниках;
-
визначення положення рівнів енергії в димерах пірену;
-
з’ясування ролі безвипромінювального переносу енергії з мономера на димер у формуванні спектральних властивостей хромофорвмісних систем.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відповідності з планом наукової роботи Філіалу Київського військового інституту управління та зв’язку й відноситься до науково-технічної програми Міністерства оборони України НТП-17.
Наукова новизна.
-
Модифіковано схему фотофізичних процесів, що описують збудження ексимерної флуоресценції рідких розчинів молекул, і виконано її аналіз.
-
Показано зв’язок енергетичних станів, в яких стабілізуються димери пірену, з коливальними характеристиками електронного спектру поглинання мономера.
-
Встановлена і обгрунтована залежність сольватохромного зсуву ексимерної флуоресценції пірену.
-
Запропоновано спосіб визначення спектральними методами мономер-димерного співвідношення і ефективності безвипромінювального переносу енергії з мономерів на димери хромофору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ АГРЕГАЦІЇ ПІРЕНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок