Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансові ресурсимісцевого самоврядування

Фінансові ресурсимісцевого самоврядування

Назва:
Фінансові ресурсимісцевого самоврядування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка
 
УДК 336.1/5(477)
Варга Сергій Іванович
Фінансові ресурси
місцевого самоврядування
08.04.01 - Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка на кафедрі фінансів, грошового обігу та кредиту.
Науковий керівник: | доктор економічних наук
Грушко Віктор Іванович, професор кафедри
фінансів, грошового обігу і кредиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
завідувач кафедри фінансів Київського національного економічного університету
кандидат економічних наук
Алексійчук Володимир Миколайович,
провідний науковий співробітник Інституту аграрної економіки УААН
Провідна установа: |
Рада вивчення продуктивних сил НАН України, відділ дослідження комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил
Захист відбудеться “3” жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.12 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022 м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10
Автореферат розісланий “1” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Жилінська О.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Україна почала інтенсивно формувати власну фінансову політику з 1991 року. Весь трансформаційний процес спрямовувався з урахуванням попередньої практики та досвіду кадрів на відпрацювання насамперед бюджетної системи як фундаментальної основи створення стабільної фінансової константи, здатної забезпечувати державу фінансовими ресурсами, достатніми для ефективного виконання внутрішніх і зовнішніх функцій та захисту національних інтересів. Світовий теоретичний і практичний досвід переконливо доводить позитивну роль самоврядної, фінансово самостійної місцевої влади у ефективному забезпеченні населення країни соціальними благами. Це означає, що важливі економічні проблеми, які розв’язуються на рівні держави, повинні переміститись до місцевих органів самоврядування, стати їх постійними функціями. Що, в свою чергу, потребує розподілу функцій та завдань державної влади по вертикалі між центром та місцевими рівнями з відповідним розмежуванням фінансової системи, формування в її структурі фінансів місцевих органів влади як автономної, незалежної фінансової підсистеми.
Але на практиці процес формування місцевих фінансових ресурсів виявився недосконалим, з неокресленою та необґрунтованою місцевою податковою базою. Місцеве самоврядування не одержало сталих джерел для формування фінансових ресурсів, а власні доходи, як і надходження коштів з державного бюджету, не є достатніми для забезпечення нормального соціально-економічного розвитку.
Значний внесок у розробку розв’язання проблем формування фінансових ресурсів місцевих органів самоврядування в останні роки зроблено такими відомими українськими економістами, як І.І. Лукінов, В.М. Федосов, О.Д. Василик, П.Т. Саблук, М.Я. Дем’яненко, В.І. Кравченко, Д.В. Полозенко, та російськими - К.Я. Чижов, Л.П. Павлов, Г.Б. Поляк, М.В. Васильєва, Н.А. Ширкевич, С.Н. Хурсевич, А.Г. Ігудін, М.І. Ходорович та ін.
Більшість із дослідників даних проблем зосереджували свою увагу в основному на аналізі розвитку законодавчої бази про місцеве самоврядування та їх фінанси, на постійних доповненнях і змінах до окремих законів, на з’ясуванні їх відповідності із положеннями Конституції, але меншою мірою досліджувався їхній вплив на розвиток економічної бази, формування місцевих фінансів.
Нинішній економічний та політичний курс держави потребує додаткових досліджень у напрямі відродження місцевого самоврядування та його достатнього забезпечення фінансовими ресурсами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фінансові ресурсимісцевого самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок