Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВІЙСЬК ДЕРЖАВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ VII – XIII ст.ст.

ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВІЙСЬК ДЕРЖАВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ VII – XIII ст.ст.

Назва:
ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВІЙСЬК ДЕРЖАВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ VII – XIII ст.ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ГУМАНІТАРНИХ ПРОБЛЕМ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
СВИСТОВИЧ Степан Михайлович
УДК 623.4(4)(09)
ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВІЙСЬК ДЕРЖАВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ VII – XIII ст.ст.
 
20.02.22 – військова історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі воєнної історії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Бережинський Володимир Григорович,
Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних Сил України, заступник начальника
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор
Моця Олександр Петрович,
Інститут археології НАН України, завідувач відділу давньоруської та середньовічної археології;
- кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
Бубенок Олег Борисович,
Інститут сходознавства НАН України,
заступник директора
Провідна установа - Інститут історії України НАН України.
Захист відбудеться 20 грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.709.04 при Національній Академії оборони України за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України за адресою: 04119, м. Київ - 119, вул. Дегтярівська, 11- В.
Автореферат розісланий 15 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Хозарський каганат, Волзька Булгарія та державні утворення давніх мадярів Леведія та Ателькуза були найбільшими державами кочовиків у Східній Європі VII – XIII ст. Деякі з них були частково розташовані на території, яку нині займає сучасна Україна. Вивчення питань, пов'язаних із зародженням, формуванням і становленням цих держав, розвитком в них воєнної справи, має велике практично-пізнавальне та військово-теоретичне значення. Доля хозарів, булгар і мадярів щільно переплетена одна з одною, пов'язана з відокремленням від Тюркського каганату великого об'єднання племен – хозарського. Військові організація і структура, характер збройних сил, види озброєння, тактика бойових дій та багато аспектів у галузі воєнного мистецтва цих народів мали чимало схожих рис.
Актуальність теми обумовлюється тією важливою роллю, яку відігравали ці держави в загальноєвропейській історії і насамперед в історії війн та розвитку воєнної справи доби середньовіччя. Всебічне висвітлення оригінального комплексу озброєння хозарів, булгар та мадярів, визначення його місця в еволюції воєнної культури Східної Європи і зокрема Київської Русі, вироблення та удосконалення відповідного категорійного апарату на сучасному етапі дозволяють виробити ряд оптимальних схем військово-історичних досліджень.
Об'єктом наукового пошуку стали організаційні засади військ держав Східної Європи VII-XIII ст. та тогочасне воєнне мистецтво.
Предмет дослідження - вивчення процесів та основних механізмів, об'єктивних та суб'єктивних факторів, які зумовили становлення військової справи хозарів, булгар та мадярів, тенденції та закономірності її розвитку в період переходу зазначених народів від кочової стадії до осілості.
Тематика роботи пов'язана з науковими програмами Інституту сходознавства НАН України, Інституту археології НАН України, планами наукової роботи Генерального штабу Збройних Сил України, Головного управління виховної роботи та Головного управління кадрової політики Міністерства оборони України, Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України (науково-дослідна робота шифр “Військова історія давньої України”), навчальними програмами військових ліцеїв та вищих навчальних закладів, планами гуманітарної підготовки особового складу Збройних Сил, Внутрішніх військ, Прикордонних військ та військ МНС України.
Мета передбачає необхідність вивчити, систематизувати та узагальнити фактичний матеріал, з історії військової організації та воєнного мистецтва Хозарського каганату, Волзької Булгарії та державних утворень давніх мадярів раннього середньовіччя в процесі переходу їх народів від кочової стадії розвитку до осілості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВІЙСЬК ДЕРЖАВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ VII – XIII ст.ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок