Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХУВАННЯ РИЗИКІВ НА РИНКАХ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХУВАННЯ РИЗИКІВ НА РИНКАХ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХУВАННЯ РИЗИКІВ НА РИНКАХ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Чайкін Ігор Борисович
УДК 346:368
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХУВАННЯ РИЗИКІВ
НА РИНКАХ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
Спеціальність 12.00.04 – господарське право;
господарсько-процесуальне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Глібко Сергій Васильович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри господарського права.
Офіційні опоненти:
– доктор юридичних наук, професор Вінник Оксана Мар’янівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченко, професор кафедри господарського права;–
кандидат юридичних наук, доцент Білоусов Євген Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри аграрного права.
Провідна установа:
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра господарського права, м. Донецьк.
Захист відбудеться 21 травня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 20 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Сучасний період розвитку України характеризується намаганням інтегруватися у світові ринки товарів та послуг. Одним з провідних напрямків у цьому процесі є залучення країни до глобальної фінансової системи. Фінансові ринки - своєрідна „кровоносна система”, індикатор стабільності економіки держави, вони визначають ступінь розвитку самого суспільства. Від безкризового поступального розвитку фінансових ринків залежить добробут кожного окремого громадянина України.
Незважаючи на досить тривалий час функціонування фінансових відносин, вітчизняна правова наука сьогодні стоїть перед необхідністю створення нової системи правового регулювання ринків фінансових послуг. Таке становище детерміновано наступними об’єктивними причинами, як-от: (а) фактична відсутність ринків фінансових послуг у радянській період розвитку України; (б) декларативна „безризиковість” планової економіки; (в) несформованість ринків фінансових послуг у сучасній Україні; (г) динамічність розвитку цих ринків, що включає в себе розвиток традиційних інститутів і появу нових секторів ринків фінансових послуг.
Особливістю даної дисертаційної роботи є те, що поглибленому вивченню підлягає коло питань, пов’язаних з історичним розвитком страхування ризиків на ринках фінансових послуг, сутність страхування таких ризиків, безпосередній зміст категорії „ризик”, система ризиків, існуюча система та шляхи вдосконалення правового регулювання їх страхування на ринках фінансових послуг, а також окремі види страхування фінансових ризиків.
Підкреслимо, що ні за часів колишнього СРСР, ні в даний час не існує дослідження на монографічному рівні, присвяченого питанням правового регулювання страхування ризиків на ринках фінансових послуг. В Україні масштабних розробок проблем страхування фінансових ризиків теж не провадилося, хоча окремих статей стосовно видів страхування останніх досить багато.
Усе вищезазначене викликало інтерес автора до цієї проблематики і спонукало до її комплексного дослідження. Аналіз інституту страхування ризиків на ринках фінансових послуг ґрунтувався не лише на літературі з господарського права, а й на філософських та економічних джерелах. До сфери розгляду, потрапляли також матеріали з цивільного права, судової практики, інтернет-ресурси. Усе це дозволило більш ґрунтовно вивчити й проаналізувати найважливіші суттєві ознаки об’єкта дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХУВАННЯ РИЗИКІВ НА РИНКАХ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок