Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ОДНОВИМІРНИХ ТА ДВОВИМІРНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДАНИХ МЕТОДАМИ ШТУЧНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

АНАЛІЗ ОДНОВИМІРНИХ ТА ДВОВИМІРНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДАНИХ МЕТОДАМИ ШТУЧНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Назва:
АНАЛІЗ ОДНОВИМІРНИХ ТА ДВОВИМІРНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДАНИХ МЕТОДАМИ ШТУЧНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
МИСНИК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 577.3
АНАЛІЗ ОДНОВИМІРНИХ ТА ДВОВИМІРНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДАНИХ МЕТОДАМИ ШТУЧНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
03.00.02 – біофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник |
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Новоселець Михайло Кирилович,
завідувач кафедри медичної радіофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
доктор біологічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор
Говорун Дмитро Миколайович,
заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу молекулярної біофізики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України
(м. Київ)
Провідна установа |
Інститут фізики НАН України, відділ фізики біологічних систем, м. Київ.
Захист відбудеться “14” __січня___2005 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.13 у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_10_” ____грудня______2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під час проведення біофізичних та біомедичних досліджень виникає необхідність швидкого і високоінформативного аналізу даних і патологічних станів, а також обробки діагностичної медичної інформації. Для вирішення подібних задач використовуються різні методи: візуальний аналіз медичних зображень, аналіз біоелектричних медичних даних, тощо. Інтерпретація отриманих під час дослідження результатів є основним і найбільш важливим завданням будь-якого сучасного біофізичного дослідження. Суб’єктивність методів візуальної оцінки, формалізм методів аналізу біоелектричних даних обмежують і ускладнюють їх використання в багатьох випадках. Поряд з традиційними методами одним із актуальних та перспективних методів обробки і аналізу медичної інформації є використання модельних штучних нейронних мереж. При цьому самі штучні нейронні мережі є об’єктом вивчення біофізики, оскільки вони відображають принципи роботи нервової системи.
У зв’язку з цим тема аналізу експериментальних біофізичних даних за допомогою штучних нейронних мереж і дослідження методів побудови та роботи самих мереж є актуальною.
Безсумнівною перевагою штучних нейронних мереж з точки зору аналізу, обробки і розпізнавання даних, зокрема даних біофізичних, фізіологічних і терапевтичних досліджень, є здатність формування алгоритму прийняття рішення як результату навчання і ініціалізації мережі, а також швидкодія і стійкість отриманої системи. Основними напрямками досліджень в цій галузі є: створення алгоритмічних моделей нейронних мереж, пошук параметрів для навчання і розробка алгоритмів за якими навчаються мережі, класифікація об’єктів; вдосконалення алгоритмів мереж для скорочення часу побудови нейронних структур, пошук методів підвищення стійкості нейронних систем з метою аналізу неповних або спотворених даних і даних з шумом, а також розробка нових або адаптація існуючих мереж для конкретних прикладних завдань і типів даних, як, наприклад, для обробки медичних зображень, аналізу різноманітних типів фізичних даних; відновлення та розпізнавання даних, функцій і послідовностей; розпізнавання та обробка зображень. Методи вибору кількості прихованих шарів та нейронів, тобто структури мережі, кодування на вході та інтерпретація інформації на виході, вибір вхідних параметрів, які пов’язані з властивостями досліджуваних об’єктів — це найбільш складні проблеми сучасних алгоритмічних штучних нейронних мереж.
З фізичними принципами утворення та отримання ультразвукових та магніторезонансних зображень пов’язані задачі представлення даних медичного експерименту та виділення інформативних параметрів зображень для експертної медичної діагностики, а також обробка, аналіз та інтерпретація оброблених даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАЛІЗ ОДНОВИМІРНИХ ТА ДВОВИМІРНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДАНИХ МЕТОДАМИ ШТУЧНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок