Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ПОШУКУ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ НАУКОВИХ БІБЛІОТЕК

ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ПОШУКУ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ НАУКОВИХ БІБЛІОТЕК

Назва:
ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ПОШУКУ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ НАУКОВИХ БІБЛІОТЕК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЯКОВЛЄВА Юлія Вікторівна
УДК 025.4.03:027.021
ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ПОШУКУ
В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ НАУКОВИХ БІБЛІОТЕК
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ — 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського.
Науковий керівник | доктор технічних наук,
професор ХАДЖИНОВ Володимир Віталійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАНУ,
завідуючий відділом проблемно-орiєнтованих iнформацiйно-обчислювальних систем |
Офіційні опоненти:доктор технічних наук, професор
ЛІГУМ Юрій Семенович
Інститут економіки та менеджмента
Національного авіаційного Університету,
зав кафедрою міжнародної інформації
кандидат технічних наук, с.н.с.,
АРТЕМОВ Юрій Іванович
Науково-виробнича корпорація "Київський інститут автоматики", зам. начальника департаменту інформатизації
| Провідна установаМіжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем НАН України та МОН України, відділ діалогових та навчаючих систем |
Захист відбудеться ”1”_березня 2007р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.165.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано 1 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
У Законі України "Про національну програму інформатизації" підкреслюється роль бібліотеки у процесі формування нового інформаційного суспільства. Розвиток глобальної інформаційної мережі Internet та збільшення кількості електронних ресурсів висуває нові умови для існування наукових бібліотек як провідників у світовому інформаційному середовищі, що спричиняє необхідність підвищення релевантності пошуку в електронних каталогах та бібліографічних базах даних.
У сучасному бібліотекознавстві вивченням інформаційного пошуку займаються К. В. Бардієр, Н. Й. Дзюба, К. М. Зайцева, Н. І. Гендіна, О. О. Лаврьонова, Г. А. Скарук, Е. Р. Сукіасян, В.А. Широков та ін. Проведений аналіз робіт з розглянутої тематики показує, що поряд з активним впровадженням інформаційних технологій у діяльність бібліотек, розробкою інтелектуальних технологій значеннєвого пошуку, аналізу й автоматичного індексування текстової інформації та розвитком лінгвопроцесорної компоненти лінгвістичного забезпечення актуальною залишається задача підвищення ефективності пошуку. Зокрема, уваги потребують наукові засади створення засобів упорядкування результатів пошуку та адаптивного інтерфейсу користувача.
Таким чином, розробка та дослідження засобів підвищення ефективності пошуку в наукових бібліотеках, зокрема шляхом ранжирування результатів на основі комплексного використання статистичних та бібліометричних оцінок релевантності пошуку й включення засобів адаптивного пошуку є актуальною науковою задачею і має велике практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження є складовою планових НДР Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського “Формування і використання ресурсів електронної бібліотеки” (постанова Бюро Відділення історії, філософії та права НАН України від 6 грудня 2001 р., протокол № 10, п.1) та “Формування ресурсів науково-інформаційного порталу України” (постанова Бюро Відділення історії, філософії та права НАН України від 10 січня 2005 р., протокол № 1).
Мета дослідження полягає в розробці наукових засад створення пошукових систем наукових бібліотек, які забезпечуватимуть інтерактивну взаємодію з користувачем та оцінку релевантності результатів інформаційного пошуку в електронних каталогах, бібліографічних картотеках та реферативних базах даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ПОШУКУ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ НАУКОВИХ БІБЛІОТЕК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок